Connect with us

LoL

League of Legends 10.21 yaması muhtemel şampiyon değişiklikleri

League of Legends 10.21 yaması muhtemel şampiyon değişiklikleri.

League of Legends 11.4 yama

League of Legends 10.21 yaması ile gelebilecek muhtemel değişikliklere geçmeden önce şunu hatırlatalım: Bu yazacağımız değişikliklerin gelmesi kesin değil fakat çok yüksek bir oranda normal sunuculara geliyor. Siz okuyucularımız bu değişikliklerden önceden haberdar olup kendinizi hazırlayın diye sizlere bu yazıyı ulaştırıyoruz. Gelin şimdi 10.21 yaması şampiyon değişikliklerini inceleyelim:

10.21 yaması Şampiyon Zayıflatmaları

 • Camille: E’nin saldırma hızı azaldı.
 • Graves: E’nin yük başına sağladığı zırh azaldı.
 • Hecarim: E’nin hasarı azaldı.
 • Nidalee: Saldırı gücü azaldı.
 • Pantheon: Q’nun hasarı azaldı.
 • Samira: E’nin bekleme süresi arttı, saldırı hızı azaldı.

10.21 yaması ile uzun zamandır ormanda gördüğümüz üç şampiyona farklı zayıflatmaların geldiğini görüyoruz. Graves ve Nidalee’ye gelen zayıflatmalar orman temizleme hızlarını düşürecekken, Hecarim’e gelen zayıflatma ise baskınlardaki skor potansiyelini azaltacaktır. Üst koridorda tank şampiyonlar tekrardan oynanmaya başladığında Camille, koridorunun en güçlü şampiyonlarından biri haline geliyor. Aldığı zayıflatma da bu tank şampiyonlar karşısında haksız bir avantaj elde etmemesi adına yapılmış gibi duruyor. Oyuna son eklenen şampiyon Samira’ya gelen zayıflatma ise muhtemelen son olmayacaktır. Oyuncular şampiyonu keşfettikçe güçlü yönlerini ortaya çıkaracak ve birkaç zayıflatma daha almasını sağlayacaktır.

10.21 yaması Şampiyon Güçlendirmeleri

 • Aphelios: Pasif zırh deşmesi arttı. Calibrum ultisinin hasarı arttı. Gravitum ultisinin yere sabitleme süresi arttı. Severum ultisinin doldurduğu can miktarı arttı. Infernum ultisinin yayılma hasarı arttı. Crescendum ultisinin verdiği çakram miktarı arttı.
 • Corki: Q’nun saldırı gücü oranı arttı.
 • Karma: Pasifinin yetenek ve otomatik saldırılardan aldığı bekleme süresi azaltması miktarı arttı.
 • Lee Sin: Seviye başına kazandığı saldırı gücü arttı.
 • Trundle: Pasifinin can yenilemesi arttı. W’nun bekleme süresi sabitken, gittikçe azalacak şekilde değiştirildi.
 • Udyr: Anka formunun hasarı arttı.

10.21 yaması özelinde güçlendirme alan şampiyonları uzun süredir vadide görme fırsatı bulamıyorduk. Güçlendirmeler arasında en çok göze batan kesinlikle Aphelios güçlendirmesi! Tank metasının yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladığı dönemde zırh deşme güçlendirmesi bir nişancı olarak onu mutlu edecektir. Ayrıca direkt olarak tüm ultilerine gelen güçlendirmeler de şampiyonu tekrardan sıkça görmemizi sağlayabilir. Tank desteklerin çokça seçildiği son günlerde koridor kazanmasıyla ünlü Karma da biraz popülerliğini kaybeden şampiyonlar arasındaydı. Bu güçlendirme onu metaya döndürür mü bilinmez fakat tekli derecelide can sıkmaya devam edebilir.

Hala devam eden 2020 Dünya Şampiyonası ile ilgili tüm haberleri sitemizde bulabilirsiniz!

Tecrübeli nişancı Ege Acar “Padden” Koparal, askere gideceğini duyurdu!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


LoL