Connect with us

Espor

100 Thieves finansman turu ile 60 milyon dolar topladı!

Finansman turu, şirketin toplam değerini 460 milyon dolara çıkardı!

Kuzey Amerika espor organizasyonu 100 Thieves, C Serisi finansman turundan 60 milyon dolar toplandığını açıkladı. Finansman turu, Breyer Capital, Aglae Ventures, Tao Capital ve Willoughby Capital gibi mevcut ve yeni yatırımcıların desteğiyle Green Bay Ventures tarafından yönetildi.

Green Bay Ventures liderliğindeki yeni finansman turu, şirketin toplam değerini 460 milyon dolara çıkardı. Şirket daha önce 2019’da aldığı B Serisi fonda 35 milyon dolar toplamıştı.

2017’nin sonlarında kurulan 100 Thieves, giyim, espor ve eğlenceden oluşan ana faaliyet alanlarında iyi bir performans sergiledi. Başlangıçta 20 kişiden oluşan şirketin şimdi 100’den fazla çalışanı var ve yakın zamanda bir oyun donanımı şirketi olan Higround’u satın aldı.

100 Thieves’in kurucusu ve CEO’su Matthew “Nadeshot” Haag yaptığı açıklamada;

“2021’deki performansımız tüm beklentilerimi aştı” dedi. “Uzun vadede güçlü bir iş ve marka oluştururken oyun kültürünü yükseltme konusundaki temel sözümüzü yerine getirdik. 100 Thieves artık topluluğumuzun seveceğini bildiğim yeni şirketler kuracak ve satın alacak sermayeye sahip.”

TechCrunch Disrupt San Francisco 2019 - Day 2

Başkan ve işletme müdürü John Robinson ise yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;

2021’de gelir yıldan yıla iki kattan fazla artarak %111’lik bir büyüme elde ederek 100 Thieves’i en iyi oyun organizasyonları arasında en hızlı büyüyen şirket haline getirdi.” 

Bu yeni finansman turuyla şirket, işini daha da genişletmeyi planlıyor. Kuzey Amerika espor organizasyonunun finansman turu ile topladığı 60 milyon dolar hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi hemen aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

Prens Faisal, Küresel Espor Federasyonu Başkan Yardımcılığına Atandı!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor