Connect with us

Espor

13-19 Mayıs PUBG Mobile Ban Pan raporu paylaşıldı!

PUBG Mobile Ban Pan 13-19 Mayıs tarihli raporu paylaşıldı!

PUBG Mobile Ban Pan

Başta rekabetçi oyunlarda olmak üzere genel olarak bütün oyuncuların en büyük şikayetlerinden olan hileciler ile mücadele için bütün oyun geliştiricileri ve firmaları savaşmaya devam ediyor. Bu mücadeleyi büyük bir kararlılık ile sürdüren PUBG Mobile bu konuda yaptığı uzaklaştırmaları ise haftalık bir rapor olarak sosyal medya hesapları üzerinden oyuncular ile paylaşıyor. Ban Pan adı verilen bu raporun geçtiğimiz haftayı kapsayan güncel halinde PUBG Mobile‘dan toplamda 435.873 hesap hile sebepleriyle uzaklaştırılmış durumda.

Rekabetçi FPS ve TPS türündeki oyunlarda özellikle wall-hack ve aim-hack oyuncuların en büyük belalarından biri haline geliyor. PUBG Mobile Ban Pan raporlarında ise uzaklaştırılan oyuncuların (hesapların ve cihazların) toplamda %69′luk kısmı röntgen ve otomatik nişan hileleri sebepleri ile uzaklaştırılıyor (%47 röntgen, %22 otomatik nişan). Hileden uzaklaştırılan oyuncuların en büyük kısmı %32 ile Bronz liginde yer alırken hile sebebiyle en az oyuncunun uzaklaştırıldığı lig ise %1 ile Fatih ligi.

Sadece hile kullanan oyuncular ile mücadele etmeyen PUBG Mobile yönetim ekibi bunun yanında hile reklamları ile de mücadele halinde. Ekip; Facebook, YouTube ve Instagram‘da toplamda 7750 hile reklamından da  kurtulmuş durumda. Aşağıdan bu raporun detaylı haline ulaşabilirsiniz.

Hileciler ile mücadele ederek oyuncu deneyimini daha keyifli bir hale getirmek için çaba gösteren başta PUBG Mobile olmak üzere bütün oyun geliştiricilerine teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor