Connect with us

LoL

Taktik savaşları için dereceli maçlar geliyor ve ölüm özeti ekranı değişiyor

Takım savaşları dereceli sırası, yeni ölüm özeti, yeni istemci teması ve daha fazlası sizlerle.

Riot Games’in yayınladığı yeni bir videoda baş yapımcı “new001”, League of Legends‘ın şimdiki durumuna ve gelecek planlarına yönelik birkaç açıklama yaptı.

İlk olarak League of Legends istemci temasında değişikliğe gittiklerini söyleyen baş yapımcı, Chromium tema ile istemcinin temasını baştan sona yenilerken güncelleme süresine ilişkin yeni bir metot geliştirdiklerini duyurdu. Buna göre gelecek olan yeni istemci ile League of Legends için dosya indirirken istemcide ortalama 8 dakika geçerken, yeni metot ile bu süre 40 saniyeye kadar indirilebilecek. Tabii bu süre oyunu indirmeniz ile ilgili değil. Her oyuncu indirme hızına göre oyunu yavaş veya hızlı indiriyor olacak fakat indirilen dosyaların işlenme süresi yeni metot ile bir hayli azaltılabilecek. Ek olarak oturum açma akışı ile birlikte istemciye yeni özellikler katılmış olacak.

Takım Savaşları

Önceki yazılarda da belirttiğimiz üzere Riot Games kalıcı birkaç mod peşindeydi. Artan Auto Chess merakı ile birlikte birçok kişinin konuşmaya başladığı bu modu League of Legends da bünyesine katmaya karar verdi. Oyunda görebileceğiniz bazı şeylerin tamamen League of Legends’a özgü olacağını vurgusunun da yapıldığı videoda baş yapımcı modun geleceğine dair muhtemelen tüm oyuncuların beklediği sorunun cevabını da vermeyi unutmadı. Diğer Auto Chess oyunlarında dereceli sıralar olur da League of Legends’da olmaz mı? Baş yapımcı konuda açık açık “Düşündüğümüz ilk şeylerden biri TS’ye dereceli sıra eklemek.” dedi. Ayrıca Dota 2’de “kurye” diye hitap edilen minik karakterlerden Takım Savaşları haritasında da olacağı hali hazırda açık olurken, kurye olarak satın alınan yeni karakterlerin ARAM haritasında da görülebileceği belirtilenler arasında.

Ölüm Özeti

Kim bilir kaç defa o ölüm özeti sayfasını gördünüz? İşte her ölümden sonra ekranın tam ortasında görünen ölüm özeti de değişime gidilecek parçalar arasında yerini alıyor. Sıçra kabiliyetinin 500 hasar verdiği günleri 10 yıl kadar arkamızda bırakmamız ardından baş yapımcı yeni ölüm özeti sayfasının daha anlaşılır, bilgilendirici ve  kolay okunur olacağını söyledi. Yeni ölüm özetini 9.14 yaması ile birlikte görebileceksiniz.

Taktik Savaşları tam oynanış videosu yayınlandı

Clash

Clash, yapısı gereği Riot Games’in bir hayli başını ağrıtığı bir gerçek. Sorunun temelinin aynı anda çok fazla oyunun başlatıldığını söyleyen baş yapımcı bu tasarımda değişikliğe giderek sorunu kaldırmayı planladıklarını açıkladı. Clash yine oyuncuların test etmesi için ileri bir tarihte geri gelecek.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL