Connect with us

LoL

1907 Fenerbahçe kadrosunu anlatıyoruz! Kısaca Şampiyonluk Ligi #3: 1907 Fenerbahçe

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi takımların kadrolarına göz attığımız serimizin yeni videosunda 1907 Fenerbahçe kadrosuna göz atıyoruz.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi takımların kadrolarına göz attığımız serimizin yeni videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda 1907 Fenerbahçe’ye bakacağız.

Türk spor camiasının önemli kulüplerinden olan Fenerbahçe, espor sektörüne 1907 Fenerbahçe adıyla girmiş ve şu anki başkan Ali Koç’tan da büyük destek almıştı. Kurulduğu dönem büyük başarılar yakalayan ekip, Şampiyonluk Ligi’nin en önemli takımlarından biri olmayı başardı. Bu sezon da oldukça iddialı olan 1907 Fenerbahçe’nin kadrosuna gelin beraber bakalım.

Takımın üst koridorunda LoL sahnesinin önemli isimlerinden Güney Koreli Ruin yer alacak. 23 yaşındaki deneyimli oyuncu, profesyonel espor kariyerine 2016 yılında SK Gaming ile başladı. Daha sonrasında Nerv forması da giyen Ruin, son olarak LCS takımlarından Giant Gaming forması giydi. Verdiği bir röportajda en büyük hayallerinden birinin Dünya Şampiyonası’na gitmek olduğunu söyleyen deneyimli oyuncu, bu sezon sarı lacivertli ekip için mücadele edecek.

Sarı-lacivertli ekipte, ormancı rolünde ise herkesin yakından tanıdığı Kirei yer alacak. 2014 yılında Low Land Lions.White takımıyla başladığı profesyonel espor kariyerinde Team Dignitas, Paris Saint-Germain, ASUS ROG Army ve Millenium gibi birçok önemli takımda yer aldı. Türk taraftarlar ise onu Dark Passage ile katıldığı IWCQ 2016 turnuvasıyla katıldı. 2016’nın sonunda Şampiyonluk Ligi’ne veda etse de yeniden Türkiye’ye dönen Kirei, geçtiğimiz sezon tekrar Dark Passage kadrosunda yer almıştı. Bu sezon 1907 Fenerbahçe kadrosunda göreceğimiz ormancı, ligin iddialı isimlerinden biri olmak istiyor.

Takımın orta koridorunda ise İsveçli ama Türk asıllı bir aileden gelen Bolulu yer alıyor. Yayınlarında verdiği sempatik tepkiler ile birçok kişinin kısa sürede sevgisini kazanan orta koridor, profesyonel espor kariyerine 2016 yılında Victorious Ace takımıyla başladı. Kariyeri boyunca 2 Türk takımı forması giyen Bolulu, son takımı Team Forge ile EVC 2018 Kış Sezonu turnuvasını kazandı. Bu sezon 1907 Fenerbahçe formasıyla izleyeceğimiz oyuncu, Türk taraftarlar tarafından çok sevilecek gibi duruyor.

Nişancı rolünde ise takımın bir diğer neşe kaynağı Hades yer alıyor. Bolulu gibi İsveç vatandaşı olan Hades, profesyonel espor kariyerine 2018 yılında başladı. Geçtiğimiz sezon Bursaspor Esports formasıyla izlediğimiz Hades, sempatik tavırları ve konuşma tarzıyla Türk taraftarlar arasında sevilen bir isim olmayı başardı. Bu sezon 1907 Fenerbahçe ile oldukça iddialı olduklarını yayınlarında birçok kez dile getiren Hades, başarıya aç yapısıyla dikkat çekiyor.

Destek rolünde ise ekibin Türkiye Büyük Finali şampiyonu kadrosundan kalan tek isim Japone yer alıyor. 1907 Fenerbahçe’nin TBF şampiyonluğu yaşadığı ve şu anki başkan Ali Koç’un da takıma destek olmak için izlemeye geldiği kadrodan kalan tek oyuncu olan Japone, daha sonra Dark Passage ve YouthCrew Esports formaları da giymişti. Genç bir oyuncu olan Japone, kısa sürede kendi oyununu geliştirerek en iyi Türk destek oyuncular arasında yer almayı başardı. Ayrıca Japone, takımıyla beraber Rift Rivals 2017’de ligimizi şampiyon yapmayı da başarmıştı. Bu sezon yeniden 1907 Fenerbahçe’de göreceğimiz Japone, ligimizde yer alan sayılı Türk destek oyuncularından biri.

Son olarak takımın koç rolünde ise Crowe’yi göreceğiz. Daha önce KL Hunters, Fire Dragon ve FrostFire takımları için koçluk yapan Crowe, bu sezon yeni takımının başarıları için ter dökecek.

Bu videomuzda 1907 Fenerbahçe’nin yeni sezondaki kadrosuna kısaca göz attık. Bir sonraki videomuzda görüşmek üzere hoşça kalın!

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL