Connect with us

Espor

2017 TBF’nin İlk Finalisti 1907 Fenerbahçe!

19 Ağustos’ta Ülker Sports Arena’da gerçekleşecek olan Türkiye Büyük Finali’nin ilk finalisti belli oldu. Yarı final mücadelesinde karşı karşıya gelen CREW ve 1907 Fenerbahçe mücadelesinden galip ayrılan taraf 1907 Fenerbahçe oldu.

Birçok kesim beş maçlık çekişmesi bol bir seri beklerken, beklenilen olmadı. CREW’a karşı harika bir şekilde hazırlanan Fenerbahçe, 3-0’lık net bir skorla ilk final biletini kapan taraf oldu. Takımın şimdiki hamlesi ise diğer yarı final mücadelesi SuperMassive vs Team AURORA’nın kazanan tarafını beklemek olacak.

Padden ve Frozen durdurulamadı

Serinin ilk maçına iyi başlayan taraf CREW oldu. Erken safhada ilk kanı dökmelerine rağmen bunu kullanamayan ekip dakikalar ilerledikçe maçı 1907 Fenerbahçe’nin kontrol etmesine engel olamadı. Yirminci dakikada 7-3’lük skor farkı olsa da Fenerbahçeli oyuncular altın farkının açılmasına izin vermedi. Doğru takım kompozisyonunu uygulayan taraf olan sarı lacivertliler çoğu takım savaşından galip ayrılarak global görevlerle birlikte farkı açtı. 5/1/5’lik Orianna ve 4/1/5’lik Tristina oyunu serinin ilk maçını Fenerbahçe’ye taşıdı.

Fenerbahçe, CREW’ü vadiden süpürdü

İkinci maç tamamen 1907 Fenerbahçe’nin kontrolünde geçti. Maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar vadiyi CREW’a dar eden oyuncular, yine Frozen’ın muhteşem oyunuyla maçı kazanmayı bildi. Madness’ın Vayne tercihi maçın kilit noktası oldu. Şampiyonun zayıflıklarından tamamen faydalanan sarı lacivertli oyuncular, otuz dakika boyunca şampiyonun işlevlerini engelledi. Gerekli hasarı çıkaramayan CREW takımı, maça daha uzun tutunamayarak 30. dakikada bozgun yazısını gördü. İkinci maçın adamı ise tahmin edileceği üzere muhteşem Taliyah oyunuyla Frozen oldu.

Finalin ilk ismi 1907 Fenerbahçe

Serinin üçüncü maçı heyecan dolu dakikalara sahne oldu. CREW’ün kaybedecek bir şeyi yokken Fenerbahçeli oyuncular son maçı alarak finale adını yazdırmak istiyorlardı. Daha temkinli ve takım savaşlarına dayanan oyunlar tercih eden ekipler, yarı finale yakışır bir şekilde mücadele verdiler. Maçın geç aşamasına kadar süren oyunda Naehyun’un Talon ve Madness’ın Xayah performansları galibiyete yetmedi. Elwind, toplamda 11 kez ölerek yaz mevsiminde bir maçta en çok ölen oyuncular arasına adını yazdırdı. Seri boyunca Koreli oyuncu Frozen’ın performansı galibiyetin en önemli anahtarı oldu. Böylelikle 2017 TBF’nin ilk finalisti olan sarı lacivertliler, finaldeki rakiplerini öğrenmek için bekleme pozisyonuna geçtiler.

Yedi yıl boyunca laboratuvar ve hemşirelik eğitimi almasına rağmen tercihini tutkusunu yitirmediği eSpor'dan yana kullanan Serkan, en güncel içeriklerini Playerbros takipçileriyle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor