Connect with us

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası kura çekimi 15 Eylül’de yapılacak!

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası kura çekimi 15 Eylül’de yapılacak!

league of legends 2020 dünya şampiyonası

Taraftarların heyecanla beklediği 2020 Dünya Şampiyonası sezonu sonunda geldi. Bölgelerin en iyi takımlarının kıyasıya mücadele edeceği, League of Legends‘ın en prestijli turnuvası olan Dünya Şampiyonası başlıyor!

2020 LCS Yaz Mevsimi Finali‘nin ardından sunucu ekibinden James Dash, 2020 Dünya Şampiyonası kura çekiminin 15 Eylül‘de yapılacağını duyurdu. Henüz yayın hakkında herhangi bir detay bulunmuyor. Fakat yakın bir tarihte yayının günü, saati ve yayın içerisinde olacak ekip açıklanacaktır.

Bu seneki Dünya Şampiyonası formatı geçtiğimiz senelere kıyasla değişiklik gösteriyor. Korona virüs salgınından dolayı etkinlik önceki senelerde olduğu gibi farklı şehirlerde gerçekleşmeyecek. Bunun yerine tek bir mekanda, dışarıdan izole olarak gerçekleşecek. Normal şartlar altında 24 takımın katılımı ile gerçekleştirilecek etkinlik Vietnam bölgesinin ülke politikası sebebi ile yurt dışına çıkamamasından dolayı bu sene 22 takım ile gerçekleştirilecek.

Bir League of Legends fanı Faker’in heykelini yaptı

Her ne kadar bu seneki Dünya Şampiyonası bir hayli aksaklıklarla başlıyor olsa da rekabet seviyesi asla düşmeyecek. Özellikle Çin bölgesindeki üst düzey rekabet, turnuvanın geneline yansıyarak bizlere mükemmel mücadeleler sunacaktır. Bunun yanı sıra sevilen Kuzey Amerika takımı TSM, Avrupa‘nın bir numarası G2 Esports ve temsilcimiz Papara SuperMassive de turnuvaya farklı soluklar getirecektir.

2020 Dünya Şampiyonası 25 Eylül Cuma günü başlayacak. Büyük Final ise 31 Ekim‘de oynanacak.

Etkinlik ile ilgili gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!


Cloud9, CS:GO kadrosunu tamamen değiştirmeye karar verdi

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir