Connect with us

LoL

2020 Dünya Şampiyonası yarı final eşleşmeleri belli oldu!

2020 Dünya Şampiyonası yarı final eşleşmeleri belli oldu!

2020 Dünya Şampiyonası yarı final eşleşmeleri

2020 Dünya Şampiyonası yavaş yavaş sona yaklaşıyor. Bugün oynanan son çeyrek final eşleşmesi ardından yarı final eşleşmeleri de kesinleşmiş oldu!

Genel olarak tek taraflı geçen bir Ana grup aşamasının ardından çeyrek finaller herkese ilaç gibi geldi! Favori olmayan Suning‘in JD Gaming karşısında çok dominant bir performansa imza attığını izledik. Turnuvanın favorilerinden olan Top Esports‘un Fnatic karşısında çok zorlandığına fakat bir şekilde üstesinden geldiklerine şahit olduk. G2 Esports ve DAMWON Gaming mücadeleleri ise grup aşamasına benzer, tek taraflı mücadelelerdi. Fakat bu eşleşmeler de onların ne kadar korkunç takımlar olduğunu göstermiş oldu!

İlk yarı final eşleşmesinde Avrupa şampiyonu G2, Kore şampiyonu DWG karşısına çıkacak. İki takımın da rakibini 3-0 yenmiş olması bu serinin değerini katlayacaktır. Özellikle orta koridorda Caps ile Showmaker arasındaki eşleşme bu senenin eşleşmesi olabilir! Bu yarı final eşleşmesine erken final bile diyebiliriz!

İkinci eşleşme ise Çin şampiyonu TES ile SN arasında oynanacak. Normal şartlarda TES’in mutlak favori olarak görüneceği eşleşme, çeyrek final performansları göz önüne alındığında biraz daha heyecanlı geçecek gibi görünüyor. 2020 LPL Yaz Mevsimi finalinde TES’e karşı iyi bir oyun oynasa da 3-2 kaybeden JDG karşısında SN’in aldığı mutlak galibiyet izleyicileri düşünmeye itmiştir. Hatta çeyrek finallerin ardından çoğu kişi SN’i favori olarak görmeye başlamış olabilir!

2020 Dünya Şampiyonası yarı final eşleşmeleri

  • 24 Ekim 13:00 – G2 Esports – DAMWON Gaming
  • 25 Ekim 13:00 – Top Esports – Suning

2020 Dünya Şampiyonası yarı finallerini ve diğer tüm karşılaşmaları LoL Espor üzerinden takip edebilirsiniz!

Yorumlarda kimlerin kazanacağını düşündüğünüzü bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Icebox haritasındaki bazı problemler geliştiriciler tarafından düzeltildi

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL