Connect with us

LoL

2020 LEC Yaz Mevsimi Finalleri’ni nasıl izleyebilirsiniz?

2020 LEC Yaz Mevsimi Finalleri’ni nasıl izleyebilirsiniz?

Riot Games LEC 2020 Bahar Mevsimi'nin de Seyircisiz Oynanacağını Açıkladı

2020 LEC Yaz Mevsimi, dolu dolu geçen bir sekiz haftanın ardından sonlandı. Bizim ligimizin aksine bu sezon LEC, geçtiğimiz sezonlara göre biraz daha oyun kalitesinin düştüğü bir lig oldu. Buna rağmen birbirinden farklı ve heyecanlı hikayelere tanık olduk!

İnişli çıkışlı takımlar, yazılan efsaneler, asla bitmeyen heyecan ve hayal kırıklıkları bu sezon LEC’ye hakimdi.

Fnatic, G2 Esports gibi Avrupa kralları bu sezon ligi lider bitiremedi. Ligin zirvesinde geçtiğimiz sezonlarda istediğini alamayan takım Rogue‘u gördük. Sezon biterken de Rogue’un dışında MAD Lions, G2 Esports, Fnatic, SK Gaming ve Schalke04 Mevsim Finalleri için hak kazanan diğer takımlar oldu.

Yeni neslin meslek tercihleri “Gaming” üzerine yoğunlaşıyor

Bu sene korona virüs salgınından dolayı Dünya Şampiyonası‘nın formatı biraz değişmişti. Önceden 16 takımla yapılan turnuva bu yıl 24 takımla yapılacak. Bunun sonucunda da büyük bölgelerden daha çok takım katılım sağlayabilecek. LEC de bu bölgeler arasında sayıldığı için onlar bu sene Dünya Şampiyonası’na tam dört takım gönderecekler. Ligi zirvede bitiren Rogue ise Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanan ilk takım oldu!

LEC Mevsim Finalleri’nde izleyeceğimiz mücadeleler ise şu şekilde:

  • 21 Ağustos Cuma 19:00: SK Gaming – Schalke04
  • 22 Ağustos Cumartesi 18:00: G2 Esports – MAD Lions
  • 23 Ağustos Pazar 18:00: Rogue – Fnatic

Bu karşılaşmaların sonuçlarına göre ileri ki eşleşmeler belli olacak.

Dikkat edilmesi gereken seri ise kuşkusuz G2 Esports – MAD Lions eşleşmesi olacak. G2 özellikle ligin ortalarından sonlarına kadar bariz bir performans düşüklüğü yaşamıştı. Her ne kadar ligin sonlarında toparlanmış da olsalar MAD onların bu hatalarını değerlendirebilir. MAD cephesinde ise ligin sonlarına doğru bir performans düşüklüğü vardı. Uzunca bir süre ligi lider götürdükten sonra bunu Rogue’a kaptırmışlardı. Aynı şekilde G2 de rakiplerinin zayıf karnını bulup buraya çalışabilir.

Karşılaşmaları buraya tıklayarak izleyebilirsiniz!


Popüler sosyal medya uygulaması TikTok espora giriş yapıyor!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL