Connect with us

LoL

2020 VFŞL Yaz Mevsimi çeyrek finalleri başlıyor!

2020 VFŞL Yaz Mevsimi çeyrek finalleri bugün 14:00’da 5R-DP mücadelesi ile başlıyor!

2020 vfşl-çeyrek20

2020 VFŞL Yaz Mevsimi Finalleri‘nin ilk turu olan çeyrek finaller bugün başlıyor!

Bu sezon lig aşaması geçtiğimiz sezonlara oranla çok daha rekabetçi ve üst seviyedeydi. Bu da ligimizin seyir zevkini katlayan bir unsur oldu. Dokuz hafta boyunca takımlar birbirleriyle kıyasıya mücadele ettiler ve son haftaya kadar altı farklı takım Mevsim Finalleri için yarışıyordu!

Semih “LEGOO” Selvi, maç sonrası gelen eleştirilere cevap verdi!

Lig aşamasında birçok şey yaşadık. Genç fastPay Wildcats herkesi şaşırtarak ligi lider bitirmeyi başardı. Yine genç bir kadroya sahip GALAKTICOS sezon boyunca stabil bir performans sergileyerek IW‘yi ikincilikle takip etti. Beklentilerin çok yüksek olduğu Papara Supermassive ise kendi standartlarının altında kaldı fakat yine de üçüncü olmayı başararak Mevsim Finalleri’nde kendilerini istediği eşleşmeye atmayı başardılar. Performansı bizi şaşırtan bir diğer takım da 5 Ronin oldu. Sezon başında uyum ve takım içi rollerde sorun yaşayan ekip, lig ilerledikçe bunun üstesinden geldi ve dördüncü sırayı almayı başardı. Dark Passage ise 5R‘nin tam tersiydi diyebiliriz. Sezon başında iyi oynayan takım son haftaya kadar çalkantılı bir performans sergiledi. Fakat son hafta güçlü rakiplerini yenerek Mevsim Finalleri yarışına ortak olmayı başardılar. Son takımımız Beşiktaş ise sezon başında fırtına gibi başlamıştı. 6-0‘lık skorun ardından ligin geri kalanında sadece 3 galibiyet alabilen takım adeta ligin erken dönemlerindeki performansının meyvelerini yedi.

Bu kadar çekişmeli geçen bir VFŞL Yaz Mevsimi’nin ardından Mevsim Finalleri’nin de inanılmaz keyifli olacağı konusunda şüphemiz yok. Şimdi gelin eşleşmeleri inceleyelim(Güncelleniyor):

  • 15 Ağustos Cumartesi 14:00: 5 Ronin 3-1 Dark Passage
  • 16 Ağustos Pazar 14:00: Beşiktaş – Papara Supermassive

2020 VFŞL Yaz Mevsimi Finalleri’ni izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kazanacağını düşündüğünüz takımları yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


2020 LCS Yaz Mevsimi playofflarında Golden Guardians, TSM’i yenmeyi başardı!

yazmayı sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL