Connect with us

LoL

2020 VFŞL Yaz Mevsimi yarı final eşleşmeleri belli oldu!

2020 VFŞL Yaz Mevsimi yarı final eşleşmeleri @IWcats vs. @5roningg ve @TeamGalakticos vs. @supmass oldu!

2020 vfşl-çeyrek20

2020 VFŞL Yaz Mevsimi çeyrek finalleri sona erdi. İlk eşleşmede 5 Ronin rakibi Dark Passage‘ı 3-1 ile geçerken ikinci eşleşmede X rakibi Y’yi – yenmeyi başardı. Böylece yarı finallerde fastPay Wildcats – 5 Ronin ve GALAKTICOS – Papara Supermassive mücadelesini izleyeceğiz!

2020 VFŞL Yaz Mevsimi 2.çeyrek final mücadelesi 1.maç:

İlk karşılaşmada iki takım da alışık olduğu tarzda kompozisyonlara yöneldi. SUP alt koridoru Kalista-Blitzcrank tercihi yaparken BJK de Cassiopeia-Tahm Kench seçimlerine gitti. Kalista’ya karşı seçim olarak alınan Cassiopeia BJK’ye istediğini veremedi. Bolulu ve KaKaO‘nun alt koridora yaptığı baskınlarla SUP, alt koridoru kazanarak erkenden ejderleri hanesine yazdırmayı başardı. Armut’un ellerindeki Ornn da rakiple savaş başlatma konusunda çok yardımcı oldu ve SUP, yaptığı tüm takım savaşlarından üstün çıkmayı başardı. Koridorlar kazandığı için de KaKaO haritada istediğini yapabildi ve altın farkının büyük bir bölümünü kendisi oluşturdu. Dakika 23‘te aldıkları Okyanus Ruhu ile SUP rakibine erken bir mağlubiyet tattırmayı başardı.

2020 VFŞL Yaz Mevsimi 2.çeyrek final mücadelesi 2.maç:

İkinci mücadelede BJK, geç oyunda güçlenen tercihlere yöneldi. SUP cephesinde ise Jinx tercihi dikkatleri üzerine çekti. Rate-Efias ikilisi yaptıkları Caitlyn-Karma ikilisi ile koridoru kazanmayı hedefledi. Erken oyunda alt ve orta koridordan avantaj sağlamayı başaran BJK, rakip ormana ve ejderlere hakim oldu. Üst koridorda Armut kaybeden eşleşmede oynadığı için Elramir, Vadi’nin Alameti‘ni de kolayca almayı başardı. Ejderlerde öne geçen BJK tarafı dakika 23’te geçen oyun SUP’un yaptığı gibi Bulut Ruhu‘nu almayı başardı. Ardından Baron‘un önünde çıkan savaşta Stillnumb‘un mükemmel Azir oyunu ile BJK maçı kapatma noktasına gelmeyi başardı. Kadim Ejderha etrafında çıkan savaşta yine Stillnumb’ın muhteşem oyunu ile BJK oyunu burada kapatmayı başararak 2020 VFŞL Yaz Mevsimi çeyrek finallerinde seriyi 1-1‘e getirdi.

Mobile Legends Bang Bang Türkiye Ligi’ne Nimo TV ev sahipliği yapıyor

2020 VFŞL Yaz Mevsimi 2.çeyrek final mücadelesi 3.maç:

Üçüncü karşılaşmada BJK tarafı SUP’un atılma yetenekleri bol şampiyonlarına karşı Poppy tercihine gitti. SUP ise kazanan bir alt koridor ve orman almayı başardı. Onlar için kazanma koşulu şimdiye kadar bu olmuştu. Erken aşamada alt koridorda istemediği skorlar vermesine rağmen SUP ejderler üzerinde baskı kurmayı başardı. Bu da aldıkları alt koridor seçimleri sayesinde oldu. Koridorları kazanamayan BJK, ormanda da geriye düşmeye başladı ve SUP bütün objektifleri hanesine yazdırdı. Orta oyunda yaptıkları savaşlarla üstünlüğünü iyice perçinleyen SUP, Baron güçlendirmesinin de sahibi oldu. Alev Ruhu‘nu alan SUP, Baron önünde bu güçlendirme ile savaşmak istedi. Geç oyunda güçlü olan BJK, bu savaşlardan eşit çıkmayı başardı ve oyunun kapanmasını geciktirdi. Fakat hemen Baron öncesi yakalanıp düşen Elramir, SUP’a Baron’u hediye etmiş oldu. Son bir Baron güçlendirmesi ile SUP oyunu kapatmayı başardı. Böylece 2020 VFŞL Yaz Mevsimi çeyrek finallerinde seri 2-1‘e  gelmiş oldu.

2020 VFŞL Yaz Mevsimi 2.çeyrek final mücadelesi 4.maç:

Dördüncü karşılaşmada SUP, diğer üçünde yasakladığı Senna‘yı açık bıraktı ve BJK ilk seçimden şampiyonu seçti. SUP, yine Ornn tercihine gitti ve alt koridorun bu yamada en güçlü şampiyonu olan Caitlyn’i almayı başardılar. Fakat seçim yasaklamanın dikkat çeken şampiyonu BJK’nin seçtiği Hecarim oldu. Oyunun erken aşamasında Bolulu’nun önce ormancı KaKaO sonra da alt koridor ile oynadığı koordine oyunlar SUP’a büyük bir avantaj sağladı. Bu baskın oyun KaKaO’nun yine rakip ormancıyı oyundan düşürmesini sağladı. Bu da yine ejderlerin erken safhada SUP’a gitmesi ile sonuçlandı. Dakika 17’de yapılan ejder savaşında Armut’un mükemmel Ornn oyunu hem savaşı hem de üçüncü ejderi SUP’a kazandırdı. Böylece orta oyuna da önde girmeyi başardılar. SUP dakika 22‘de Dağ Ruhu‘nu, dakika 28‘de de Baron güçlendirmesini almayı başardı. Baron’un hemen ardından da güzel bir savaş yapan SUP, Kadim Ejderha güçlendirmesini de almayı başardı. Bu iki büyük güçlendirme ile de rahatça oyunu kapatmayı başararak yarı final biletini kapmış oldu!

Yarı final eşleşmelerini buradan kontrol edebilirsiniz!


Legends of Runeterra Taric kart destesi ve yetenekleri tanıtıldı!

yazmayı sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL