Connect with us

Güncel

2021’in En İyi Oyunları – Şimdiye kadar en başarılı çıkış yapanlar

Şimdiye kadar en başarılı şekilde çıkış yapan oyunları listeledik.

2021'in en iyi oyunları - Şimdiye kadar en başarılı çıkış yapanlar

2021, dokuzuncu nesil konsolların ilk tam yılı olacak. En azından teoride, mağazalarda Sony ve Microsoft donanımlarının mevcudiyeti göz önüne alındığında, 2021’de piyasaya sürülen video oyunlarının çoğunun hem son hem de güncel sürümlerde mevcut olan çapraz nesil oyunlar olması muhtemel. Oldukça önem arz eden bu yılda çıkmış oyunları listelediğimiz “2021’in en iyi oyunları” yazımız ile karşınızdayız.

Her zaman olduğu gibi, en çok beklenen oyunların çoğu 2021’in 3. ve 4. çeyreklerinde piyasaya sürülecek (ertelenmezse), ancak ilkbaharda birkaç büyük hit de yayınlanacak ve bu yılın başlangıcı da fena değildi. Şimdi yılın geri kalanının nasıl olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz. 

Şimdiye kadar en başarılı çıkış yapan 2021’in en iyi oyunları

Hitman 3

Çıkış: 20 Ocak

Platformlar: Windows PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X / S, Nintendo Switch

2021'in En iyi Oyunları - Şimdiye kadar en başarılı çıkış yapanlar

Hitman 3, kötü şöhretli suikastçıya odaklanan yeniden başlatılan dizinin uzun zamandır beklenen doruk noktası ve şüphesiz başarıyı taçlandırıyor. 

Ajan 47’nin hayranları tam da bunu bekliyordu ve üçüncü bölümde bulduğumuz yerler bugüne kadarki en iyi tasarım parçalarından bazıları. Geliştiriciler, Dubai’deki bir gökdelenden Berlin’deki bir endüstriyel tekno kulübüne, muson yağmurunun çarptığı bir Çin metropolünün sokaklarına kadar geniş ve çeşitli yerler sağladılar. 

Olay örgüsünün kendisi söz konusu olduğunda, burada pek bir gelişme yok, ancak yazarların son birkaç yıldır gelişmekte olan entrikaya alışılmadık ve tatmin edici bir son sağlamak için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyebiliriz Hitman, devrim yapmadı ancak çok fazla sınıfla bize veda etti.

Hitman 3 fragmanı

The Medium

Çıkış: 28 Ocak

Platformlar: PC Windows, Xbox Series X/S

2021'in En iyi Oyunları - Şimdiye kadar en başarılı çıkış yapanlar

Polonyalı stüdyo Bloober Ekibinin en yeni oyunu ilk duyurulardan itibaren ilgi çekici görünüyordu: atmosferi, grafik tasarımı, yeni nesil kalitesi ve ihtişamı ile stüdyonun en büyük ve en pahalı projesi harika görünüyordu. Yavaş ve merak uyandırmayan oyunun yürüme simülatörü türüne ve ne yazık ki basit macera oyunlarına düşkünlük gerektirdiği kesinlikle doğru ve önceden tanımlanmış kamera açıları oyunu biraz daha sakar hale getiriyor. Öte yandan The Medium, bu formülde yaratılan Alone in the Dark, Resident Evil veya Silent Hill gibi klasik korku filmlerinin nostaljik anılarını çağrıştırıyor.

Acımasız, olgun hikaye, Komünist dönem Polonya’sından bazı harika, gerçekçi set parçalarıyla oyunun en büyük avantajları arasındadır. Bu, kendi fikrinizi oluşturmak için kendiniz denemeniz gereken oyunlardan biridir. 

The Medium fragmanı

Valheim

Çıkış: 2 Şubat

Platformlar: PC Windows

2021'in en iyi oyunları - Şimdiye kadar en başarılı çıkış yapanlar

Valheim, 2021’in ilk sürprizlerinden biri. Hemen hemen hiç kimsenin beklemediği ve tartışmalı Erken Erişim’de ortaya çıkan ve üstelik elde edebildiği kadar hayatta kalma oyunu olan oyun, Steam’de bir başka hit oldu. Sadece üç haftada 3 milyon kopya sattı ve oyuncu derecelendirmeleri hiçbir zaman% 90’ın altına inmiyor. Bu durumda başarının tarifi neydi? Sıcak karşılamanın birkaç nedeni var. Her şeyden önce, yazarlar, birçok oyuncu büyük Assassin’s Creed Valhalla’yı bitirdikten veya kaçtıktan hemen sonra Viking dünyasının ana trenine atladılar.

Erken Erişim bir yana, oyun çok iyi durumda lanse edildi ve yükleme dosyası sadece 1 GB yer kaplıyor ki bu bugünlerde oldukça mucize gibi görünüyor. Ancak en önemli şey, oyuncuların da belirttiği gibi, bu sadece diğer hayatta kalma oyunlarının basit bir klonu değil gibi görünüyor. Valheim’ın kendisi için somut bir fikri var – hayatta kalma mekaniklerini RPG unsurları, hack’n’slash ve hatta ruh benzeri öğelerle birleştiriyor! Ve son derece başarılı bir kombinasyon. 2021 yılı için bunun gibi daha fazla sürpriz umalım.

Valheim fragmanı

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel