Connect with us

VALORANT

2021 yılında en çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları

2021 yılında en çok ödül dağıtan VALORANT turnuvalarını listeledik!

2021 yılında en çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları

LÇıkışı ile birlikte yakaladığı kartopu etkisini 2021 yılında da sürdüren VALORANT, espor alanında VALORANT Champions Tour adı altında birçok etkinlik düzenlerken, üçüncü parti organizasyon şirketleri de özel turnuvalar ile büyük ödüllerin yer aldığı etkinlikler düzenledi. Sizler için geride bıraktığımız yılda en çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları hakkında bir liste içerik hazırladık.

2021’de En çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları

2021 yılında en çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları

VALORANT Champions 2021

2021 yılının son büyük VALORANT etkinliği olan VALORANT Champions 2021, aynı zamanda 2021 yılının en büyük ödül havuzuna sahip olan etkinliğiydi. Almanya’nın başkenti Berlin’de seyircilere kapalı olarak düzenlenen etkinlikte toplamda 1 milyon dolarlık bir ödül havuzu yer alıyordu.

Büyük mücadelelerin ardından bu büyük finale çıkan 16 takımdan Avrupa merkezli takım Acend, finalde rakibi Gambit Esports’u mağlup ederek 350 bin dolarlık en büyük payı kazandı.

VCT 2021: Stage 3 Masters - Berlin

VCT 2021: Stage 3 Masters – Berlin

Yılın ikinci etkinliği ise takımların Champions’a gitmek için gerekli olan bileti kazanmak için mücadele ettiği etkinliklerden biri olan Stage 3 Masters – Berlin’di. Yine Almanya’nın başkentinde düzenlenen etkinlikte bölgelerinin en iyi takımları Champions bileti ve 700 bin dolarlık para ödülünden en büyük payı almak için mücadele etti.

Ülkemizden Papara SuperMassive Blaze’in de mücadele ettiği etkinlikteki başarısı ile şampiyon olan Gambit Esports, finallerine kadar çıktığı Champions’un biletini ve 225 bin dolarlık birincilik ödülünü kazandı.

2021 yılında en çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları

VALORANT Champions Tour 2021: Reykjavík

2021 yılında en çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları listemizin üçüncü üyesi ise İzlanda’nın başkenti Reykjavík’de 2021’in Mayıs ayında gerçekleştirilen VALORANT Champions Tour 2021: Reykjavík. Stage 2’de yer alana bu etkinlikte toplamda 600 bin dolarlık bir ödül havuzu bulunuyordu.

Yine dünyanın dört bir yanından takımların katılım sağladığı etkinlikte 10 takımın mücadelesi sonucunda Kuzey Amerika bölgesini temsil eden Sentinels, şampiyonluğa ulaşarak 200 bin doların sahibi oldu.

2021 yılında en çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları

VCT 2021: Avrupa ve Kuzey Amerika Stage 1 Masters

VALORANT Champions Tour Stage 1 kapsamında oynanan Avrupa ve Kuzey Amerika Masters etkinliklerinin ikisi de ödül havuzları ile aynı sırada yer alıyor. İki etkinlik de katılımcılarına ayrı ayrı 150 bin dolar büyüklüğünde bir ödül havuzu sundular.

Avrupa Stage 1 Masters etkinliğinde şampiyonluğa cNed’li Acend ekibi ulaşırken, Kuzey Amerika etkinliğinde adını şampiyonluğa Sentinels ekibi yazdırdı.

2021 yılında en çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları

VCT 2021: EMEA Stage 2 Challengers Finalleri

Avrupa ve Orta Doğu bölgesini kapsayan liglerdeki takımların katıldığı etkinlik Mart ayının son günlerinde başlayıp Mayıs ayının ilk günlerinde sona erdi. 8 takımın mücadele ettiği etkinlikte yaklaşık 105 bin dolarlık bir ödül havuzu yer aldı.

Ülkemizden de Oxygen Esports, BBL Esports ve Futbolist gibi ekipleri gördüğümüz etkinlikte şampiyonluğa ulaşan takım Team Liquid, Masters Reykjavík biletini ve 40 bin dolara yaklaşan para ödülünü hak etti.

2021 yılında en çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları

VCT 2021: Korea Stage 1 Masters

100 bin dolarlık bir ödül havuzu ve 8 takımın rekabet dolu mücadelesine sahip olan etkinlik 2021 yılının Mart ayında çevrim dışı olarak Güney Kore’nin başkenti Seoul’daki Afreeca Colosseum’da gerçekleştirildi.

Etkinlikte kazanan isim VALORANT Champions 2021’de de mücadele ederken gördüğümüz Vision Strikers ekibi oldu. Vision Strikers şampiyon olması ile birlikte 40 bin dolarlık ödülü de kazandı. Ayrıca takımın oyuncularından Rb, En Değerli Oyuncu seçilerek 5 milyon Güney Kore Wonu’nu kazanan isim oldu.

2021 yılında en çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları

VCT 2021: EMEA Stage 3 Challengers Playoff’ları

Türkiye’nin de yer aldığı EMEA bölgesinin son etkinliklerinden biri olan VCT 2021: EMEA Stage 3 Challengers Playoff’ları hem Avrupa, hem Türkiye hem de Orta Doğu bölgelerinin en iyi takımlarına ev sahipliği yaptı. 100 bin dolardan biraz daha fazla büyüklükte bir ödül havuzuna sahip olan turnuvada 12 takım yer aldı.

Avrupa’lı Gambit’in birinci olarak 38 bin dolar kazandığı etkinlikte ülkemizden SuperMassive Blaze ikinci, Oxygen Esports ve Fire Flux Esports ise 9-12. sırada yer aldı.

2021 yılında en çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları

VCT 2021: Kuzey Amerika Last Chance Elemeleri

En çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları listemizin sonuna yaklaşırken bir diğer etkinlik ise Kuzey Amerika bölgesindeki takımlar için düzenlenen Champions 2021 etkinliğine katılmak için son şans etkinliğiydi. Ekim ayında düzenlenen etkinlikte 100 bin dolarlık bir ödül havuzu yer aldı.

8 takımın mücadele ettiği etkinlik hem çevrim içi hem de çevrim dışı olarak Los Angeles’da düzenlendi. Cloud9 Blue takımının birinci olarak 40 bin dolar kazandı.

2021 yılında en çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları

VCT 2021: Kuzey Amerika Stage 2 Challengers Playoff’ları

Listemizin son üyesi ise bir önceki basamakta olduğu gibi yine bir Kuzey Amerika bölgesi etkinliği. Listede 100 bin dolarlık ödül havuzu ile kendine son sırada bulunan etkinlikte mücadele eden takımlar, para ödülünün haricinde Masters Berlin bileti için de yarıştı.

Etkinlik sonucunda Sentinels ekibi 40 bin dolarlık para ödülünün haricinde Masters Berlin biletini kaparken, 100 Thieves ve Team Envy de Berlin yolcusu olmuştu.

2021 yılında en çok ödül dağıtan VALORANT turnuvaları hakkında bilgiler verdiğimiz bu liste hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Sizce üçüncü taraf turnuvalardaki ödül havuzu artışını ne zaman göreceğiz? Düşüncelerinizi bizler ve diğer yüzbinlerce okuyucu ile aşağıdaki yorum bölümü üzerinden paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

VALORANT Dünya Şampiyonu cNed, sorularımızı cevapladı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT