Connect with us

Güncel

2021 yılının şu ana kadar en çok oynanan ücretsiz online oyunları açıklandı!

Bu yılın şu ana kadar en çok oynanan ücretsiz online oyunları açıklandı!

en çok oynanan ücretsiz en iyi playstation 5 oyunları

Dijital oyun mağazası Oyunfor, 2021 yılının şu ana kadar en çok oynanan ücretsiz online oyunlarını açıkladı. Paylaşılan listenin ilk sıralarını mobil oyunlar aldı. Yapılan raporda Garena Free Fire, neredeyse son zamanların en popüler oyunu olan PUBG Mobile’ı geride bırakarak zirveye oturmayı başardı.

Listede bunların dışında League of Legends sıralamada ciddi bir düşüş yaşadı ve yine Riot Games’in FPS oyunu VALORANT’da sıralamada yerini aldı. İşte karşınızda 2021 yılının en çok oynanan ücretsiz 10 oyunu!

2021 yılının en çok oynanan ücretsiz 10 oyunu

1. Garena Free Fire
2. PUBG Mobile
3. Call of Duty: Mobile
4. VALORANT
5. Call of Duty: Warzone
6. LifeAfter
7. Arena of Valor
8. Lords Mobile
9. Mobile Legends
10. League of Legends

Sıralamada mobil oyunların ciddi bir önceliği olduğu görülüyor. Özellikle son zamanlarda espor’da da kendine yer bulan Free Fire listenin en başında yer almayı başardı. Bakalım bu yıl bitene kadar sıralama nasıl şekillenecek.

Açıklanan liste ile bir demeç veren Oyunfor Genel Müdürü Mehmet Dumanoğlu, “Konsol veya yüksek donanımlı PC edinmekte zorlanan oyun severler, oyun ihtiyaçlarını karşılamak için daha çok cep telefonlarını tercih etmeye başladı. Mobil platformda oynamayı tercih ettikleri oyunlar ise genelde anlık rekabetin yoğun şekilde yaşandığı battle royale ve MOBA türündeki oyunlar. Şu an için oyun sektörünün anahtar kelimelerinin mobilite ve anlık rekabet olduğunu söyleyebiliriz.” dedi.

1 Yorum

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel