Connect with us

Espor

Beşincilik Maçının Galibi Dark Passage

Riot Games

TBF yolunda çeyrek finalde mağlup olan iki takım Dark Passage ve P3P Esports bugün 5.lik maçına çıktı. Bu maçın kazananı 3-0’lık net bir skorla Dark Passage oldu. Dark Passage bu maçı kazanarak bir sonraki mevsimde Şampiyonluk Ligi’ndeki yerini garantilemiş oldu. Bütün TBF’leri kazanan, bir zamanlar rakiplerine korku salan Dark Passage bu mevsim eski gücünün çok ama çok uzağındaydı. Takımın bu hale gelmesi yönetimin ağrına gidiyordur diye umuyoruz. Seriden 3-0 yenik ayrılan P3P ligde kalabilmek için Oyunhizmetleri takımıyla maça çıkacak. Çarşamba oynanacak maçta eğer P3P yenilgiye uğrarsa lige veda edecek.

 

İlk maç P3P’in ellerinden kayıp gitti

Sakin başlayan maçta amaç yine reje’yi koruyarak galibiyete ulaşmaktı. Draven oynayan P3P’in nişancısı reje oyunun orta aşamasında durdurulamaz bir hale geldi ve rakiplerine korkulu anlar yaşatmaya başladı. Zaman geçtikçe oyunun kontrolünü kaybeden P3P, kötü takım savaşları yaparak geriye düştü ve maçı Dark Passage’a adeta hediye etmiş oldu. Buna benzer bir senaryo çeyrek finalde Crew maçında olmuştu. İlk maçta epey öne geçen P3P yine kötü bir takım savaşına girmiş ve bütün avantajını kaybetmişti.

 

İkinci maçta Dark Passage ağırlığını koyuyor

İkinci maçın seçim yasaklama ekranında Dark Passage 4 tane nişancı yasaklayarak reje’nin önüne geçmeyi başardı. Baştan sona Dark Passage’ın üstünlüğüyle geçen maç beyaz kaplan için bir antrenman maçı gibiydi.

 

Dark Passage serinin kazananı oluyor

Son maça büyük bir moral düşüklüğüyle başlayan P3P seçim ekranında istediği şampiyonları yine alamadı ve tek taktikli oyun sistemlerinin kurbanı oldu. HolyPhoenix’in Tristana’yla çok iyi oynaması takımını galibiyete taşıdı.

 

Dark Passage’ın kat etmesi gereken çok yol var

Alınan skorlar kimseyi şaşırtmasın. Vadide eski DP’den hala eser yok. Umarım gerekli dersler çıkartılır ve önümüzdeki mevsim böyle bir tablo ortaya çıkmaz.

 

P3P’in “nişancıyı koru” taktiği sınıfta kaldı

P3P cephesine bakılınca güzel bir taktikle play-off’lara kalan takım aslında tek taktiğin kurbanı oldu. “Nişancıyı koru” taktiği karşı takımlar tarafından etkisiz hale getirilince P3P gerekli reaksiyonu veremedi ve takımın macerası hüsranla bitti. P3P için şimdi kritik bir viraj var çünkü çarşamba günü oynanacak maç P3P’in kaderini belirleyecek. Takım bu maçı kazanırsa Şampiyonluk Ligi’ndeki yerini koruyacak. Eğer kaybederseyi söylemek dahi istemiyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor