Connect with us

Espor

5 Ronin ve 1907 Fenerbahçe Espor maçında olaylı Chronobreak kararı!

5 Ronin ve 1907 Fenerbahçe Espor maçında verilen Chronobreak kararı tartışmalara yol açtı!

5 Ronin ve 1907 Fenerbahçe Espor

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2021 Yaz Mevsimi 9. Hafta 2. Gün’ünde 5 Ronin ve 1907 Fenerbahçe Espor maçında verilen Chronobreak kararı tartışmalara yol açtı.

Maçın 9. dakikasında başlayan takım savaşında 1907 Fenerbahçe Espor 2 skor birden aldı ve o anda oyun duraklatıldı. Yaklaşık 20 dakikalık bir bekleyişin ardından hakemler olayla ilgili kararlarını vererek sunuculara olay hakkında bilgi verdiler. Maçın 9. dakikasında 5 Ronin destek oyuncusu Brolia’nın kullandığı mouse bozulmuş ve takım savaşında kötü bir pozisyonda kalmasına sebep olmuş.  Bu olayın ardından hakemler choronobreak* kararı verdi ve zaman takım savaşının başlangıcına geri sarıldı.

Chronobreak nedir?

Chronobreak, profesyonel arenada oyunun eşit şartlarını bozacak yada beklenmedik düzensiz bir olay yaşandığında, hakemler tarafından belirlenen bir süreye oyunun geri sarılmasıdır.

5 Ronin ve 1907 Fenerbahçe Espor Tarafları Olay Hakkında Konuştu!

1907 Fenerbahçe Espor genel menajeri Emre Aksoy sosyal medyadan yaptığı bir paylaşım ile bu sezon ligde yaşadıklarını paylaştı.

Emre Aksoy, Ekran görüntüsüyle oyuncu banlamak, analiz masasında takımı lekelemek, kazandığımız tüm avantajları alıp, savaş ortasına oyunu geri almak yerine, bizi ligde istemiyorsanız daha açık söyleyin.  Bu insanların emeklerine yazık ediyorsunuz. Yaz Mevsimi bizim için sona erdi. Her şeye rağmen çok daha iyi maçlar çıkartmalı ve bu halde olmamalıydık. Yukarıda yazdıklarım kendi hatalarımızı gölgeleyemez.” ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

Emre Aksoy’un bu açıklamalarından sonra 5 Ronin tarafından da cevap gecikmedi. Takım sahibi Sefa Kuru, “Pause’dan sonra yapılan incelemede hakemler tarafından chronobreak kararı verildi. Chronobreak tarafımızdan talep edilmedi. Biz koçlarla birlikte Koç odasından gelişmeleri sadece izledik, hakemlerle de görüşmedik. Kural kitabında belirtilen şekilde karar verildi.” dedi.

5 Ronin ve 1907 Fenerbahçe Espor serisinde kazanan taraf 5 Ronin ekibi olurken 1907 Fenerbahçe Espor Playoff yarışından elendi.


VFŞL 9. hafta 1. gününe orta koridor ve orman oyuncuları damga vurdu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor