Connect with us

Video Konusu

8.14 Yaması ormancı şampiyonlar için değişiklik anlamına geliyor

8.14 güncellemesi özellikle ormancılar için de birçok değişikliği bünyesinde barındırıyor.

8.14 Yaması ile League of Legends’ta birçok şeyin görüntüsü ve hasar/zırh değerleri değişecek. Önümüzdeki hafta gelmesi planlanan bu güncelleme özellikle ormancılar için de birçok değişikliği bünyesinde barındırıyor. Bu konuda bir içerik hazırlayan dotesports.com’un yazdıklarını sizler için video haline getirdik. Herkes hazırsa başlayalım!

Elise bir dönem adeta ormanın kralıydı. Hatta adı Meteos gibi birçok ünlü oyuncuyla da özdeşleşen bu şampiyon, hem hasar verebiliyor hem de yeterince tank olabiliyordu. Sonrasında yapılan dengelemeler ile epey güçten düşen Elise, 8.14’te de biraz güçlenecek gibi duruyor. Seviye başına aldığı can değerlerinde artış olduğu görülen bu şampiyon, artık 18. seviyede şimdikinden 144 daha fazla cana sahip olacak. Bu da onu biraz daha tank yapacak.

Sejuani’de yapılacak değişiklikler içinse aslında “nerf” adını verebiliriz. Eskisine nazaran profesyonel sahnede fazla tercih edilmeyen, amatör oyuncuların da eskisi kadar kullanmadığı Sejuani’nin ultisi artık 2 saniye yerine 1,5 saniye rakiplerini donduracak. Yarım saniyede bile çok şeyin değiştiği League of Legends’ta böylesine bir güncelleme Sejuani için pek iyi bir durum değil gibi duruyor. Hali hazırda az kullanılan bu şampiyonu 8.14 ile şimdikinden de daha az göreceğiz diyebiliriz.

“Tanky” denen ve hem agresif hem de tank olabilen ormancılardan Rek’Sai ve Vi içinse durum daha karışık. Son metayla birlikte adeta profesyonel sahneden silinen Rek’Sai’nin Q’su artık daha fazla hasar verecekken, ultisiyse %15 daha büyük bir alana sahip olacak. Bu da rakiplerinizi kaçırma ihtimalinizi daha da düşürecek. Hem daha çok hasar hem de daha büyük bir “skala” Rek’Sai’nin ormana dönüşünü işaret ediyor, bizden söylemesi!

Bir dönemin agresif ormancıları arasında yer alan Vi ise bekleme süresi olarak daha iyi bir konuma gelecek diyebiliriz. Şimdilerde ultisinin bekleme süresi baş ağrıtan bu şampiyon, 8.14 yaması ile şimdikine göre daha düşük bir bekleme süresine sahip olacak. Bu da koridorlara baskın atmak için ultisini bekleyen ormancıların artık daha fazla baskın atabileceği anlamına geliyor.

Özet geç diyenleri duyar gibiyiz, o yüzden bir de özete yer verelim: Zaten güçsüz olan Sejuani’nin 8.14 Yaması ile daha da güçsüz bir hâle geldiğini göreceğiz. Bunun yanı sıra eskiden nehrin ve koridorların korkulu rüyası Rek’Sai ve Vi isimlerinin de gerek bekleme süresinde azalma gerekse daha fazla hasar vermeleri açısından yeniden yasaklama ve seçim ekranlarında göreceğiz gibi görünüyor. Yani Rek’Sai ve Vi yeniden çok tercih edilen ormancılar arasına girebilir. Sıkı durun!

Anlatacaklarımız bu kadardı. Peki sizin 8.14 Yaması’ndan beklentiniz ne? Hangi ormancıların öne çıkmasını istersiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz! Ayrıca bu tarz güncellemeleri herkesten önce öğrenmek için kanalımıza abone olmayı, videoyu beğendiyseniz beğenmeyi ve Playerbros.com’u ziyaret etmeyi unutmayın. Görüşmek üzere!

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Video Konusu