Connect with us

Espor

8.18 Yaması’nın en güçlü nişancı şampiyonları hangileri?

İşte mevcut yamanın en güçlü nişancıları.

riot buff adc

Alt koridor için bu sezonun geçtiğimiz sezonlara göre en kötüsü seçilmesi kimse için sürpriz niteliği taşımaz. Sezon alt koridorlar için o kadar kötü geçti ki, bir ara koridorda nişancı değil Swain, Heimerdinger gibi şampiyonlar iş görür oldu. Son gelen yamalarla birlikte iyileşmeye başlayan alt koridor, Kai’Sa gibi “top-tier” diyebileceğimiz şampiyonlara belirli bir süre ev sahipliği yapmış olsa da, 8.18 yaması ile farklı alt koridor şampiyonlarına yer açmak zorunda kaldı. Peki bu listede hangi şampiyonlar her alıyor? Gelin hep beraber inceleyelim.

Alt koridorun en iyi 5 nişancısı

 

Miss Fortune

Sahip olduğu sadece bir yetenek ile muazzam bir ani hasar verebilen Miss Fortune, listede kendine yer edinmeyi başarıyor. Birçok profesyonel oyuncu Miss Fortune’un sahip olduğu bu özellikten kaçabilmeyi başarsa da, şampiyonuz sahip olduğu kritik hasarıyla birlikte en iyi oyuncuları bile dize getirebiliyor. Sahip olduğu bu muazzam ani hasara karşın Miss Fortune’u oynaması bir hayli basit ve ulaşımı kolay bir şampiyon.

Lucian

Miss Fortune’a nispeten daha çok yetenek isteyen bu şampiyonda ise işler göründüğü kadar kolay değil. Lucian’ın sahip olduğu mobiliteye karşın oyuncuların bir hayli efor sarfetmesi gerekiyor. Tabii hiçbir yetenek karşılıksız kalmıyor. Lucian’ın sahip olduğu yetenekler onu tam bir suikastçi yapmaya yetiyor ve yapılan basit kombolarla büyük hasarlar verilip savaş bölgesinden çıkılabiliyor.

Jinx

Erken safhada koridorda bir hayli fazla efor sarfedilmesi gereken Jinx ise sahip olduğu roketle birlikte yüksek menzillere ulaşabiliyor ve dahası bu roketler ona kalabalık kontrolü sağlıyor. Roketler onu bir hayli güçlü kılmasına rağmen makineli moduna tekrardan geçmediği takdirde roket atma hızı can sıkıcı olmaya başlayabiliyor. Tabii bu sıkıntı eşyalarla çok kolay halledebiliyor; Runaan’ın Kasırgası ve birtakım eşyalarla kritik vuruş oranını %100’e çıkaran T.E.K Kılıcı çıkıldığı takdirde Jinx, seri şekilde etrafa alan etkili roketler fırlatabiliyor.

Vayne

Vayne’in de erken safhada koridorda hayatta kalma konusunda birtakım sıkıntıları olsa da, şampiyonumuz ileri aşamalarda muazzam hasarlar çıkarabiliyor. Yetenekli birinin eline verildiğinde tek başına bile taşıyabilen bu şampiyon, görünmez olmaya yarayabilen ultisi ile birçok rakip oyuncuya pusu atmaya yaramakla kalmıyor, saldırı yapmak için acele edilmediğinde 5 kişinin arasından kolaylıkla kaçabiliyor.

Varus

Listedeki en yavaş şampiyon olarak sayabileceğimiz Varus için ise 4×4 demek pek de yanlış olmaz. Yapılan eşya dizilimine göre çok farklı şekilde oynayabileceğimiz bu şampiyonu, yeteneği sayesinde keskin nişancı olarak oynayabileceğimiz gibi yaptığımız değişik kombinasyonlarla savaşın içine de sokabiliyoruz. Rakibi, hatta becerebilirsek rakipleri yerine mıhlayan bu şampiyon sahip olduğu kombolar sayesinde rakibi saliseler içinde eritebiliyor. Üstüne üstlük Varus karşımıza oynanması kolay ve kombinasyonları çok olan bir şampiyon olarak karşımıza çıkabiliyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor