Connect with us

LoL

8.21 yamasına ilişkin bazı detaylar paylaşıldı

8.21 yamasıyla bazı karakterlerde değişiklik yapılması planlanıyor.

lol yama notları

Worlds 2018 8.19 yamasıyla oynanmaya devam ederken Riot Games şimdi de 8.21 yamasına ilişkin birtakım detaylar paylaştı. Aatrox, Aurelion Sol, Irelia ve Zac’in yer aldığı 8.21 yamasında ayrıca Sezon öncesi dönem değişiklileri ve açık betaya ilişkin bazı detaylar eşlik ediyor. Bunun yanı sıra bu yazısında biraz da konu dışı konulardan bahseden Riot Games, Worlds 2018 dolayısıyla değişikliklerin pek sık olmadığını belirtiyor. Fazla uzatmadan, Riot Games’in sunduğu 8.21 yamasına ilişkin o yazı:

Artık bu yazılarda biraz da oynanış dışı konulardan bahsedeceğiz

Sizin de fark ettiğiniz gibi bu yazılarda şampiyon dengeleri, eşyalar, orman gibi temel oynanış konularıyla birlikte daha çeşitli içeriklerden de bahsetmeye başladık. Miss Fortune’un yeni seslendirme denemelerinin nasıl karşılandığı veya farklı sıraların popülerliğini karşılaştırmamız buna örnek olarak verilebilir. Daha çeşitli konulardan bahsetmemizin birkaç sebebi var:

  1. Bu konular birçok oyuncunun ilgisini çekiyor. Bazılarınız böyle şeyleri pek umursamasa da umursayanlar da var.
  2. Yılın bazı dönemlerinde hakkında konuşulacak oynanış konuları olmayabiliyor. Mesela şu anda daha çok Sezon Öncesi Dönem’e odaklanmak istiyoruz, bir yandan da Dünya Şampiyonası gerçekleşiyor; dolayısıyla yamalar arası çok fazla değişiklik olmuyor. Zaten Sezon Öncesi Dönem’den etraflıca bahsetmiştik. Yine de sizinle iletişimi koparmak istemiyoruz; bu yüzden daha çeşitli konular hakkında konuşmak mantıklı geliyor.

İlginizi çekebilecek diğer konular:

 

 

Sezon Öncesi Dönem değişiklikleri ve Açık Beta

Açık Beta’daki Sezon Öncesi Dönem değişiklikleri her zamanki 2 haftalık yama döngüsünden daha uzun bir süre kalacak. Konu hakkında daha fazla bilgi ve gözden kaçırılabilecek sayısal değişiklikleri de kapsayan bir özet önümüzdeki hafta yayınlanacak. Yaptığımız değişikliklerden güzel sonuçlar almaya devam ediyoruz; fakat hâlâ bazı iyileştirmeler yapılabilir. Bu yüzden, özellikle de Açık Beta’ya geldikleri ilk zamanlarda geribildirimlerinizi bekliyor olacağız.


Bazı 8.21 değişiklikleri hakkında açıklamalar

Gördüğünüz üzere 8.21’e sonradan gelen bazı değişiklikler ekledik ve test ettik. Bunların birkaçından biraz bahsetmek istiyoruz:

  • Aatrox – Taban hareket hızını azaltmak veya ultisinin süresini kısaltmak gibi bazı olası zayıflatmaların üzerinde durduk. Fakat bunlar yerine daha fazla test gerçekleştirip, 8.22’de daha büyük değişikliklere gitmekte karar kıldık.
  • Aurelion Sol – Özellikle de oyunun erken safhalarında gücünü azaltarak onu daha kırılgan bir hale getirmek istiyoruz. Öğrenme eğrisini daha kolay bir hale getirmek için can ve mana yenilenme oranını biraz daha arttırdık. Yeni oyuncuların, Aurelion Sol’un canını ve manasını doldurmak için yeteri kadar üsse dönmediğini fark ettik; bu yüzden yenilenme oranını arttırmanın iyi bir fikir olduğunu düşündük.
  • Irelia – Irelia’nın gücünü her durumda (koridorda, farklı beceri seviyelerinde, oyunun tüm safhalarında) azaltmak istiyorduk. Hareketliliği olması gerekenden biraz fazlaydı, bu yüzden taban hareket hızını 5 azalttık. Bu tarz değişiklikler kâğıt üzerinde küçük gözükse de bazı şampiyonlar üzerinde oldukça etkili olabiliyor. Değişiklik oyuna geldiğinde durumu bir daha değerlendirip, daha fazla zayıflatma gerekip gerekmediğine karar vereceğiz. Eğer gerekirse ikinci olarak W yeteneğinin bekleme süresini arttırmayı düşünüyoruz.
  • Zac – Q yeteneğinin hem taban hem de seviye atladıkça kazandığı hasarını arttırmayı düşünüyoruz. Taban hasarını arttırmak Zac’in oyunun erken safhalarındaki gücünü yukarı çekecektir. Diğer değişiklikse 2. sırada ve 3. sırada en üst yetenek seviyesine çıkarıldığı durumlar arasındaki uçurumu azaltmaya yönelik.

Kaynak: League of Legends

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL