Connect with us

Espor

Acend VALORANT Champions 2021 Çeyrek Finalleri’ne Yükseldi!

Acend VALORANT Champions 2021 Çeyrek Finalleri’ne Yükselmeyi Başardı!

acend valorant champions playoff

Yılın son resmi VALORANT turnuvası olan VALORANT Championship 2021 tüm heyecanıyla 6.gününde devam ediyor. Bugünün programında oynanan ilk maç olan Acend vs Envy maçının galibi belli oldu. A grubu kazananlar eşleşmesinde grubun ilk çeyrek final bileti için yapılan mücadelede kazanan taraf Acend oldu.

Acend, kazananlar aşamasına oldukça sıkıntılı bir süreç ile gelmişti. Rakibi Vivo Keyd, kural ihlali yaparak kendisini yenmiş ancak alınan yeni karar ile karşılaşma 1-1 iken son harita 7-0 Acend öndeyken tekrar oynanmış ve Acend bu maçtan galip ayrılıp kazananlar aşamasına yükselmişti. Envy ise rakibi X10 CRIT‘i 2-0 yenerek bu aşamaya gelmişti. İşte Acend ve Envy arasında yapılan playoff bileti mücadelesinin özeti:

Ascent 13-8 (Acend Galibiyeti)

Karşılaşmanın ilk haritası Team Envy tarafından seçilen Ascent oldu. Acend ilk yarıya 4-0‘lık seri ile başladı. Envy’den cevaplar gelse de pek yeterli olmadı ve ilk yarı 8-4 kapandı. İkinci yarıda ise istediği gibi başlayan Acend, Envy tarafından hafif cevaplar ile karşılaşsa da rakibine 8 raunttan fazlasını vermedi ve durumu 13-8‘e getirerek haritanın galibi oldu. Karşılaşmanın MVP’si 17/14/4’lük Jett performansı ile Türk temsilcimiz ”cNed” oldu. Böylece genel skor 1-0 oldu.

Bind 13-11 (Acend Galibiyeti)

Karşılaşmanın ikinci haritası ise Acend tarafından seçilen Bind oldu. İlk yarıda rakibine karşı ezici üstünlük kuran Acend, yarıyı 9-3 önde kapattı. İkinci yarıda ise Envy tarafından ciddi bir performans ve geri dönüş geldi ancak bu öne geçmek için yeterli olmadı. Karşılaşmayı 13-11 Acend kazandı. Böylece genel skor 2-0 oldu ve Acend, çeyrek final anlamına gelen playoff biletini kapmayı başardı.

Acend VALORANT Champions 2021 Çeyrek Finalleri’nde!

Acend VALORANT Champions 2021 turnuvasının 8 Aralık 2021 tarihinde başlayacak Playoff aşamasında boy gösterecek. Team Envy ise son şansını kaybedenler finalinde deneyecek. Turnuvanın maç tablosuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor