Connect with us

LoL

Akademi Ligi 2020 Yaz Mevsimi Finali’nin adı belli oldu!

Akademi Ligi 2020 Yaz Mevsimi finalistleri fastPay Wildcats ve Dark Passage oldu!

akademi ligi yarı final

Akademi Ligi 2020 Yaz Mevsimi Finali‘nin adı belli oldu. Finalde, VFŞL‘yi de domine eden fastPay Wildcats ile Dark Passage arasındaki mücadeleyi izleyeceğiz!

Yeni birçok oyuncuyu izleme fırsatı bulduğumuz Akademi Ligi’nin final karşılaşması belli oldu. Burada da VFŞL’de olduğu gibi sadece iki mağlubiyetle fastPay Wildcats lig aşamasını lider bitirdi. Kadro sıkıntıları yaşayan Royal Youth ise AL‘de ikinci olmayı başardı. VFŞL’de son anda playofflara kalmayı başaran Dark Passage AL’de üçüncü olurken Team Aurora da dördüncü sıraya yerleşti.

Yarı final karşılaşmalarında Dark Passage rakibi Royal Youth’u 3-1‘lik skorla geride bırakmayı başarırken fastPay Wildcats rakibi Team Aurora’yı 3-0 mağlup etti. İki takımın da gayet net bir performans ile finale çıktığını söyleyebiliriz.

GamerWo’da Papara SuperMassive lisanslı ürünleri tanıtıldı

DPRYL serisinde maçları belirleyen oyuncu Maximillion oldu desek yanlış olmaz. Genel olarak takımca da inanılmaz uyumlu bir performans sergileyen takımda orta koridor Maximillion özellikle Zoe performansı ile dikkatleri kendisine çekmeyi başardı. Kadrosunda sürekli değişimler ve sorunlar yaşayan Royal Youth da tüm seri boyunca yeni bir takıma göre gayet iyi oynadı fakat bu onlara seriyi getirmek için yardımcı olmadı.

IWAUR serisinde bariz favori taraf IW’ydi. Keza oyunlarında da neden herkesin böyle düşündüğünü göstermeyi başardılar. AUR tarafında ise küçük bir kadro sorunu vardı. Riot ile takım yönetimi arasında çıkan bir hatadan dolayı takımın ana nişancısı Onat “24” Aytemiz bu seride oynayamadı. Bunu da fırsata çeviren IW, çoğu maçlarında olduğu gibi alt koridordan edindikleri üstünlüğü maça yığmayı başardı. Bunun sonucunda da 3-0’lık net bir galibiyetle adını finale yazdırmayı başardı.

Final karşılaşması yarın saat 14.00’da oynanıyor olacak. İki takımın kıyasıya mücadele edeceği seriyi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz!

Twitch’e yaptığı 20.000 dolarlık ödemeyi geri aldı

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL