Connect with us

Espor

Akademi Ligi 2022 Kış Mevsimi şampiyonu Fenerbahçe Espor Akademi oldu

Fenerbahçe Espor Akademi, Akademi Ligi 2022 Kış Mevsimi şampiyonu oldu.

Akademi Ligi 2022 Kış Mevsimi şampiyonu Fenerbahçe Espor Akademi oldu

Akademi Ligi 2022 Kış Mevsimi finallerinin ilk ismi yarı finalde Dark Passage Akademi’yi mağlup eden Fenerbahçe Espor Akademi olurken, ikinci ismi yarı finallerde fastPay Wildcats Akademi’yi 3-1’lik bir skor ile mağlup eden Papara SuperMassive Blaze Akademi olmuştu. Akademi Ligi’nin 23 Mart Çarşamba günü oynanan büyük finalinde şampiyonluğa ulaşan takım Fenerbahçe Espor Akademi oldu.

Akademi Ligi 2022 Kış Mevsimi finali 23 Mart Çarşamba günü saat 17:00’da başladı. Aykut “Euphony” Özgan ve Caner “Jhonnie” Güngörür’ün sunduğu final serisinin ilk karşılaşmasına SMB tarafı skor anlamında hızlı başlasa da altın farkını elinde bulunduran Fenerbahçe tarafı global görevleri yerine getirerek ve rakibinin hatalarını değerlendirerek dakika 37’de galibiyete ulaşan taraf oldu.

Serinin ikinci karşılaşması oldukça kafa kafaya başlasa da, Fenerbahçe Espor Akademi takımı yakaladığı kartopu etkisiyle maçın geri kalanını domine etti. Rakibine nefes aldırmayan Fenerbahçe, dakika 23’te rakibinin Nexus’unu yok ederek seride durumu 2-0’a getirdi.

Papara SuperMassive Blaze, Fenerbahçe Espor Akademi’ye dur dedi

Büyük finaldeki üçüncü karşılaşma Papara SuperMassive Blaze’in dakika 3’te ilk kanı alması ile başladı. Rakibinin seriyi bitirmesine izin vermeyen SuperMassive Blaze, oyunun erken dakikalarında arkasına aldığı rüzgarı hiç kaybetmedi ve 29.dakikada galibiyete ulaşan taraf oldu.

Durumun 2-1’e geldiği beş maçlık serinin dördüncü karşılaşmasında dakika 14’te öne geçmeye başlayan Fenerbahçe, ipleri eline aldı. Skor ve altın farkını açan Fenerbahçe, dakika 23’teki takım savaşını kaybetse bile oyunun 28. dakikasında rakip Nexus’unu yok ederek hem karşılaşmayı hem de seriyi kazanan takım oldu.

Beş maçlık seriyi 3-1’lik bir skor ile tamamlayan Fenerbahçe Espor Akademi Akademi Ligi 2022 Kış Mevsimi şampiyonu olurken, mağlup taraf Papara SuperMassive Blaze Akademi ligini ikinci sırada bitirdi.

Şampiyonluğa ulaşan takımın oyuncusu Yiğit “Kunduz” Öztürk ise galibiyete ulaşmalarının ardından yaptığı paylaşımda “Uzun süreli emeklerimizin karşılığını aldığımız için çok mutluyum. Rakibin ve takım arkadaşlarımın ellerine sağlık. ŞAMPİYON FENERBAHÇE” sözlerine yer verdi.

Büyük finalin tamamını aşağıda izleyebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi Mevsim Ödülleri dağıtıldı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor