Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ALEX’in Vitality macerası sona mı eriyor?

Vitality’nin kaptanı için takımdan ayrılıyor iddiası!

ALEX'in Vitality macerası sona mı eriyor?

Fransa devi Vitality, 2019 yılına nokta koyacağı turnuva olan EPICENTER 2019 için Moskova yolu tutmuş, ve burada kupayı kaldırarak 2020’ye şampiyon unvanı ile merhaba demişti. Fakat yılın üçüncü ayında, takımdaki ilk ayrılık iddiaları ortaya çıkmaya başladı.

Fransızların kaptanı olan İngiliz oyuncu Alex ALEX McMeekin, takımı ile katıldığı son iki turnuvada başarı elde edemedi. BLAST Premier Spring Series 2020‘de grup aşamasını aşamayan ekip, IEM Katowice 2020‘de de Fransız taraftarlar için hayal kırıklığı oldu.

Ayrılığın sebebi takımın yoğun seyahat takvimi!

Tüm bunların ardından ise 1pv.fr tarafından ortaya atılan iddia ile birlikte kaptan ALEX‘in takımdan ayrılmak istediği bilgisi gündeme geldi. ALEX’in ayrılık isteğinin arkasında yatan nedenler ise takımın sürekli seyahat ediyor olması. Bu seyahatlerin ne derece yorucu olduğunu düşünecek olursanız eğer, Vitality‘nin önümüzdeki 4 ayda 6 farklı turnuvaya katılacağını hatırlatmakta fayda var.

Takımın da iyi günler geçirdiğini söylemek mümkün değil. Son iki turnuvada alınan korkunç sonuçların ardından Vitality, HLTV.org dünya sıralamasında dokuzuncu sıraya kadar geriledi. Önümüzdeki günlerde ise 16 Mart’ta başlayacak olan ESL Pro League‘in 11. sezonunda mücadele edecek olan ekip, yepyeni sistemi ile karşımıza çıkan turnuva için Amerika’ya seyahat edecek. Bu seyahatte takımın kaptanı ALEX’in Fransızlara eşlik edip etmeyeceği ise soru işareti.

Kaptanın yerine düşünülen ismin ise, LDLC’nin 24 yaşındaki oyuncusu Ali “hAdji” Haïnouss olduğu iddia ediliyor. İddiaların doğru çıkması durumunda Vitality kadrosu şu şekilde olacak:

France Dan “apEX” Madesclaire
France Cédric “RpK” Guipouy
France Mathieu “ZywOo” Herbaut
France Richard “shox” Papillon
France Ali “hAdji” Haïnouss

France Rémy “XTQZZZ” Quoniam (koç)

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive