Connect with us

Espor

Ali Koç, 1907 Fenerbahçe Espor hakkında önemli açıklamalarda bulundu

Ali Koç katıldığı televizyon programında 1907 Fenerbahçe Espor hakkındaki gelecek planlarından bahsetti.

Ali Koç, 1907 Fenerbahçe Espor hakkında önemli açıklamalarda bulundu

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 2018 yılından beri başkanlığını yapan Ali Koç, geçtiğimiz günlerde katıldığı televizyon programında hem takım hem de takımın 1907 Fenerbahçe Derneği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalara göre 1907 Fenerbahçe Espor takımı kapanabilir.

22 Haziran Salı günü Habertürk TV’de özel bir programa katılan Koç, takımı hakkında önemli konular hakkında kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Habertürk TV Spor Müdür Emin Çağlar’ın espor şubesi ve diğer amatör şubelerin kurulması hakkındaki sorusunu cevapladı.

Ali Koç: “Bana göre tam spor değil ama ismi espor.”

Kendisine yöneltilen soruyu cevaplayama düşüncelerini paylaşmak ile başlayan Ali Koç, “Espor ne yazık ki, ne yazık ki diyorum çünkü saatlerce bilgisayarın önünde oturuluyor. Bana göre tam spor değil ama ismi espor. Fakat öyle espor turnuvaları var ki finallerini 400, 500, 600 milyon kişinin canlı izlediği noktaya gelinmiş vaziyette.” dedi.

Açıklamasının devamında örnek vermeye devam eden Başkan, espor turnuvalarının başladığı dönemden bu döneme geldiğinde kazandıkları para ödüllerine baktığımız zaman, Wimbledon ve bazı futbol turnuvaları ile eşdeğer seviyeye geldiğini söylerken, bunlardan daha önemlisinin geleceğin taraftarlarının çok büyük bir ilgi alanı olduğuna dikkat çekti.

1907 Fenerbahçe Espor takımı, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne dahil olabilir

25 ve 26 Haziran günlerinde Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda espor takımı hakkında izin isteyeceklerini belirten Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Başkanı Ali Koç açıklamasına şu sözler ile devam etti:

“Ve baktığın zaman Avrupa’da birçok spor kulübü de bu yönde yatırımlar yapıyorlar. Dolayısı ile bu tartışmasız bir gerçek Fenerbahçe Spor Kulübü olarak da bunların tohumları biz 1907 yönetimindeyken atılmıştı. 1907 Fenerbahçe Derneği de sağ olsunlar devam ettirdiler. Şimdi genel kuruldan bunu Fenerbahçe Spor Kulübü’nde yapılmasının iznini isteyeceğiz.  Maddi yük getirir mi diye bir sorunuz olabilir. Çok enteresandır ki, şu denim anlattığım gerçeklerden dolayı  en kolay sponsor bulan alanlardan biri oldu. bugün 1907’nin faaliyetlerini yürüttüğü espor takımımıza baktığımız zaman hiçbir şekilde finansman sıkıntısı yaşayan bir alan değil.”


İlginizi Çekebilir:

Twitch Rivals x Riot Games Summer Rumble’daki TFT temsilcilerimiz şampiyon oldu!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor