Connect with us

Espor

Ali Koç: “Sadece futbol kulüplerinin olduğu bir espor ligi kurulacak”

Fenerbahçe Spor Kulübü‘nün başkan adaylarından ve taraftarın büyük bir kesiminden de destek alan Ali Koç, aynı zamanda 1907 Fenerbahçe Espor takımının bağlı olduğu 1907 Fenerbahçe Derneği‘nde de başkanlık yapmıştı. 1907 Fenerbahçe Espor takımının kuruluşunda emeği olan Ali Koç, başkan olduğu takdirde 1907 Fenerbahçe Espor takımını tamamen kulüp bünyesine katmak istediğini söyledi. Bunun yanı sıra da takımın gelecekteki planları ile ilgili de önemli söylemlerde bulundu.

Başkanlık kampanyası yürüten ve yaptığı çalışmalarla projelerini açıklayan Ali Koç, yaptığı bir toplantıda Espor şubesinden bahsetti. Amatör branş olarak espor branşını açarak, espor takımını tamamen Fenerbahçe Spor Kulübü‘ne taşımak istediğini belirten Ali Koç, bu yapılanmaların kısa vadede olmasa da orta vadede gerçekleşeceğini belirtti. Bunun yanı sıra şu cümlelerle açıklamalarına devam eden Ali Koç, futbol devlerinin sektöre nasıl yaklaştığını da şu şekilde açıkladı:

Barcelona’da yatırımcılarla görüştük. Futbol kulüpleri de bu sektöre girmek istiyor. Fakat futbol takımları rastgele mesela Samsun’un bir takımıyla oynamak istemiyor. Bu sektöre giren futbol kulüplerinin oynadıkları ligler ve karşılaştığı takımların çoğu ya özel girişimler ya da şirketlerin yapılanması. Sadece ve sadece futbol kulüplerine has gerçekleşecek olan bir lig kurulmak üzere. Fenerbahçe olarak bir şekilde o lige girmemiz lazım. Esporda çok büyük bir gelecek var.

Yaptığı açıklama ile sadece futbol kulüplerinin bulunacağı bir ligin kurulma aşamasında olduğunu belirten Ali Koç, Fenerbahçe‘nin de orada yer almak istediğini belirtti.

Sadece futbol kulüplerinin yer alacağı lig nasıl olacak ve hangi takımlar yer alacak?

Henüz bu konuyla ilgili bilinen pek bir bilgi yok. Fakat Ali Koç‘un yaptığı açıklamada “Fenerbahçe olarak bir şekilde o lige girmemiz lazım” ibaresine dikkat etmek gerek. Bu açıklamaya bakılırsa ligin Avrupa veya Dünya genelinde kurulacağı ve Dünya devi kulüplerin yer alacağını anlayabiliriz.

Bu haberin yanı sıra bu videoya da göz atabilirsiniz:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor