Connect with us

LoL

Aligan: “Oyun Hizmetleri’nden sonra büyük bir düşüş yaşadım.”

Dark Passage Akademi’nin üst koridor oyuncusu Yaşar Ali “Aligan” Can, kariyeri ve takım hakkında bazı açıklamalarda bulundu. #PlayerbrosÖzel

Aligan,Dark-Passage-Akademi

Akademi ligindeki isimlerle konuşmaya devam ediyoruz. Bu bölümde, Team Cappadocia, Çilekler ve Oyun Hizmetleri’nin formasını giyen ve şu anda Dark Passage Akademi takımında üst koridor oyuncusu olarak mücadele eden Yaşar Ali “Aligan” Can ile kısa bir röportaj gerçekleştirdik.

Geçtiğimiz dönemde bazı takımlarda mücadele etme fırsatın oldu. Göstermiş olduğun performansla Dark Passage Akademi takımında oynama şansı buldun. Neler hissediyorsun?

Oyun hizmetlerinden sonra kişisel hayatım yüzünden büyük bir düşüş yaşadım. Çilekler döneminde toplamaya çalışsam da bir türlü başaramadım ve geçen sezonu iyi bir teklif bulamadığımdan pas geçmek zorunda kaldım. Bu sezon Dark Passage, akademi takımı için bana şans verdi ve bu durum kendimi toparladığımı göstermek için iyi bir fırsat oldu.

Akademi ligi hakkındaki düşüncelerin neler? Sence akademi ligi genç oyunculara nasıl fayda sağlayacak?

Akademi ligi tam zamanında geldi. Bu lig, kendilerini göstermek için uğraşan bir çok oyuncuya yol olacak ve oyuncuların lig süresince tecrübe edinip takım ortamlarını öğrenmelerini sağlayacaktır.

Akademi liginde, geçtiğimiz dönemlerde ligimizde oynamış isimlerde mevcut. Sence bu durum, sahneye yeni adım atan oyuncuları etkiler mi?

Akademi liginde, ligde oynamış birçok oyuncu var. Bazıları kötü performansları yüzünden, bazıları ise iyi bir teklif alamadıkları için buradalar. Bu durum, ilk defa tecrübe edinecek oyuncular için inanılmaz bir fırsat. Çünkü ligde oynamış oyunculardan öğrenebilecekleri birçok şey var. Ego yapmayıp oyunlarına odaklandıkları sürece birkaç oyuncu rahatlıkla Şampiyonluk Liginde kendine yer bulabilir.

Sorularımızı yanıtladığın için teşekkür ederiz. Buradan Dark Passage taraftarlarına söylemek istediğin bir şey var mı?

Akademi takımı olarak kadromuzu güçlü bulmadılar ama play-off’a kalmak için elimizden geleni yapacağımıza inanıyorum. Takımımızdaki genç oyuncular aşırı yetenekli. Berentt’in tecrübesi ve benim tecrübemle beraber play-off’u garantileyebiliriz.

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL

error: Üzülerek söylüyoruz ki kopyalamaya izin veremiyoruz.