Connect with us

Espor

Almanya Olimpik Spor Birliği esporu spor dalı olarak tanımadı

Almanya, espor konusuna çok olumlu yaklaşmakta ve sporculara gerekli kolaylıkları her seferinde sağlayarak örnek bir ülke olmaya devam ediyor. Hatta geçtiğimiz günlerde espora yaklaşım olarak örnek bir tutum sergileyerek espor oyuncuları için vize kolaylığı sağlayacağını açıklamıştı. Ancak Almanya Espor Federasyonu’nun bu kararından sonra bir toplantı yapan Almanya Olimpik Spor Birliği (DOSB) espor camiasının tepkisini toplayan bir açıklama yaptı.

Almanya Olimpik Spor Birliği (DOSB) yaptığı açıklamada, esporun sporun kimyasına aykırı olduğunu dolayısıyla esporun bir spor dalı olarak sayılmayacağını ve bu konuya farklı bir isim getirerek EGaming ismini verdi. Bu açıklamadan sonra Almanya Espor Federasyonu (ESBD) sert bir yanıt vererek, binlerce profesyonel espor oyuncusuna saygısızlık yapıldığını ifade etti.

 

https://platform.twitter.com/widgets.js

Almanya ESpor Federasyonu’nun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Almanya Olimpik Spor Birliği(DOSB) yaptığı açıklamayı saygısızlık olarak niteledi. Bu meslekten binlerce kişinin hayatlarını geçirdiğini, espora emek verdiklerini belirterek, espor – EGaming ayrımının yapılmasını saçma buldu. Ayrıca Almanya Espor Federasyonu, Esporun gençler arasında hızlıca büyüdüğünü, dünyanın her tarafında bunu meslek olarak gören kişilerin olduğunu belirterek Almanya Olimpik Spor Birliği’ni esporu tam olarak anlayamadığını olarak suçladı.

Federasyon başkanı Hans Jagnow, esporun gelişmesi için elllerinden geleni yapacaklarını ve gençlerin isteklerini göz ardı edemeyeceklerini belirtti.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor