Connect with us

Özel İçerik

Alper Afşin Özdemir, TESFED Türkiye Kupası ile ilgili konuştu.

TESFED Başkanı Özdemir: Talep olan oyunların etrafında organizasyon yapmayı planlıyoruz.

Alper Afşin Özdemir'den 1907 Fenerbahçe'ye tebrik

Geçtiğimiz günlerde Playerbros’a konuşan Türkiye E-Spor Federasyonu (TESFED) Başkanı Alper Afşin Özdemir, TESFED Türkiye Kupası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TESFED Türkiye Kupası’nda yer alacak oyunlara topluluk beklentisine göre karar verildiğini belirten Özdemir, “Ne kadar çok oyuncu, takım ve talep varsa o oyunlar etrafında organizasyon yapmaya özen gösteriyoruz.” dedi. ESpor olarak adlandırılabilecek çok fazla oyun olduğunu da söyleyen Özdemir, dolayısıyla herkesi yakalamanın da çok zor olduğunu belirtti.

Geçen sene ilk sezon sonu düzenlenen TESFED Türkiye Kupası’nın devamlılığı ile ilgili de konuşan Özdemir, Türkiye Kupası’nın Güney Kore’deki KESPA Cup gibi süreklilik arz edecek şekilde oluşturulan bir marka olduğunu ve yılda 2 kere düzenlenmesinin planlandığını da iletti.

Geçtiğimiz sene 6 oyun ile düzenlenen Kupa’nın, gelecek senelerde daha fazla oyunla düzenlenebileceğini, bunun da gelen talep doğrultusunda belirleneceğini söyleyen Alper Afşin Özdemir, gelen önerilere de açık olduklarını belirtti.

TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir’in açıklamalarının devamını röportajımızda bulabilirsiniz.

Sadece esporu değil her türlü sporu seven, takip eden, spor yönetimini bilen bir iletişimci.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Özel İçerik