Connect with us

Güncel

Amerika’da Coronavirüs Sebebi İle Oyuncu Sayısı %75 Arttı!

oyuncu artışı

Coronavirüs endişesi ile insanlar evden çıkmamaya başladı. Buna bağlı olarak da evde yapılan etkinlikler daha da önem kazandı. Oyun oynamak da bunlardan biri olduğu için oyuncu sayısında ciddi artış gözümüze çarpıyor.

Verizon‘ın haftalık raporuna göre Amerika’da oyun oynama sayısı %75 artmış durumda. Ayrıca video tüketimi de %12 artmış.

Oyuncu sayısının arttığını çevrim içi oyun platformalarının yaşadığı sunucu sıkıntılarından görebiliriz. Geçtiğimiz günlerde 20 milyon oyuncu ile rekor kıran Steam ve Blizzard‘ın sunucularının çökmesi bu verileri destekler nitelikte!

Sosyal medya kullanımının da yükselmesi beklenirken, %0 ile herhangi bir yükselme görülmedi. Bu insanların ya önceden de ciddi anlamda kullandıklarını ya da bu zor günlerde vakitlerini daha çok oyun ya da videolara ayırdığını gösteriyor. Kısa zamanlar geçirecek etkinliklerden ziyade daha uzun soluklu şeylere yöneliyolar.

The Washington Post‘a göre Amerika’nın 50 eyaletinde görülen Coronavirüs bu kadar yayılmışken yapılabilecek en iyi şey evde oturup oyun oynamak!

Sizler de sosyal sorumluluğunuzun farkında olup mümkün olduğunca evinizde kalmaya dikkat edin. Elinizden geldiğince oyun oynayın ve bu kötü günleri beraber eğlenerek geçirelim!

İlginizi Çekebilir:

Gelecek Hafta Wild Rift Geliştirici Güncellemesi Yayınlanacak!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel