Connect with us

Among Us

Among Us, Eylül’de YouTube üzerinde 4 milyardan fazla görüntülenme aldı

Among Us Eylül ayında YouTube üzerinde 4 milyardan fazla görüntülenme aldı.

Among Us Eylül'de YouTube üzerinde 4 milyardan fazla görüntülenme aldı

2018 yılında yayınlanan Among Us, 2020 yılının sonbahar ayında büyük bir popülariteye ulaştı ve bu dönemde dünya çapında en çok oynanan oyunlarından biri haline geldi. Oyun, izleyici bazında Twitch üzerinde en çok izlenen oyunlar arasında üçüncü sırada yer alırken, YouTube üzerinde de milyarlarca saat izlendi.

YouTube’un paylaştığı verilere göre Among Us’ın izlenmelerinin sadece %19’u Amerika Birleşik Devletleri’ndeki oyunculardan gelirken, Meksika, Güney Kore ve Endonezya izlenme sayısına en fazla katkıda bulunan oyuncuları barındıran ülkeler arasında yer aldı.

Gamespot’un haberinde belirtilene göre oyun Eylül ayında YouTube üzerinde 4 milyardan fazla görüntülenme aldı. Bu görüntülenme sayısına sadece oyun değil, oyun için kullanıcılar tarafından animasyon videolarını da kapsıyor. YouTube istatistiklerine göre, popüler oyun ile ilgili görüntülemelerin %6’sından fazlası başlığında animasyon kelimesini kullandı.

Geçtiğimiz haftalarda ise oyunun geliştiricisi Innersloth, oldukça büyük bir karar vermişti. Among Us 2’nin geliştirme sürecini devam ettiren firma, serinin ilk oyununun popülaritesinin bu denli artması nedeniyle geliştirme sürecini durdurduğunu açıklamıştı.


İlginizi Çekebilir:

Gaming in Turkey ve Faceit işbirliği ile Üniversite takımlarına sürpriz haber!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Among Us