Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Anaheim’de dört takım turnuvaya veda etti!

DreamHack Open Anehim’de MIBR’a büyük şok!

DreamHack Open Anaheim'da 4 takım turnuvaya veda etti!

Geçtiğimiz gün itibariyle ilk günün karşılaşmaları sona eren DreamHack Open Anaheim 2020‘de bugünün erken saatlerinde oynanan karşılaşmalar da tamamlandı. Karşılaşmalar sonucu 4 takım turnuvaya veda etti.

$100.000 ödül havuzunun bulunduğu turnuvada 8 takım, 2 ayrı grupta mücadele ediyordu. İlk günün karşılaşmaları sonucu yarı final bileti kapan ekipler FURIA ve Gen.G olmuştu. Bugün ise takımlar, adeta ölüm-kalım karşılaşmalarına çıktılar ve turnuvadaki son şansları için mücadele ettiler. Günün ilk maçında A grubunun eleme karşılaşmasında karşılaşan ekipler Endpoint ve forZe oldu. İngiliz ekip ve CIS temsilcisi forZe’nin son şansları için mücadele ettiği karşılaşmanın galibi ise 2-1 ile Endpoint oldu ve bu sonuç ile forZe, turnuvaya veda etti.

B grubunun eleme maçında ise Brezilya devi MIBR ve Finlandiya ekibi ENCE karşılaştı. Final adayı olarak gösterilen fakat turnuvaya kötü başlangıç yapan bu iki ekibin mücadelesinde 2-1 ile galip gelen MIBR, rakibine Finlandiya yolunu gösterdi ve ENCE DreamHack Open Anaheim‘e veda etti.

A grubunun yarı final adayını belirleyecek karşılaşmada ise North ve elenmenin kıyısından dönen Endpoint eşleşmesi bizleri bekliyordu. 2-0 ile rakibine harita puanı vermeden galip gelen Danimarka ekibi North, adını yarı finale yazdırdı. Bu sonuçla birlikte Endpoint de elenenler kervanına eklendi.

Günün beklenen karşılaşması ise B grubunun karar maçıydı. Karşılaşmada son zamanlarda yükselişini sürdüren Complexity ile, zor günler geçiren MIBR karşılaştı. Nuke haritasında 16-2 ile MIBR’ı ezip geçen Kuzey Amerikalı organizasyon, ikinci harita Dust2’de de kontrolü elden bırakmadı ve 16-9 ile seride 2-0’lık üstünlüğü elde ederek yarı final biletini kaptı. Gabriel “FalleN” Toledo kaptanlığındaki MIBR ise bir kez daha Brezilya’ya eli boş döndü.

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive