Connect with us

Espor

ANGE1 dolayısıyla HellRaisers ekibinde bazı sorunlar yaşanıyor

woxic Twitter hesabından bazı değişiklikler yaptı.

Ukrayna merkezli espor organizasyonu HellRaisers ekibinin CS: GO takımında bir takım sorunlar yaşandığı iddia edildi. Sorunların kaynağında ise ANGE1 yer alıyor.

25 Mayıs tarihinde oynanmaya başlayan ESL One Cologne 2018 Kapalı Elemeleri’nde mücadele eden organizasyon, ilk maçında temsilcimiz Space Soldiers ile karşılaştı. SS karşısında 2-1 galip geldikten sonra Gambit‘i de 2-1 mağlup eden takım, upper bracket finaline kadar yükselmişti. Finalde North ekibine 2-0 mağlup olduktan sonra Gambit ile tekrardan karşılaşacak olan HellRaisers ekibinde bu maçla birlikte bazı sorunlar yaşanmaya başladı. Bazı iddialara göre HellRaisers ekibinin yıldız oyuncusu Kirill “ANGE1” Karasov‘un arkadaşının düğününe yetişmesi gerektiği için maça çıkamayacağını takım arkadaşlarına bildirdi. Bunun üzerine takım koçu Ivan “Johnta” Shevtsov‘un maçta beşinci oyuncu olarak oynatılması planlandı. Ancak takımdaki oyuncular buna yanaşmadı ve oynamama kararı aldılar. Bu kararla birlikte Ukrayna ekibi, maçtan çekilmek zorunda kaldı ve ESL One Cologne 2018‘e katılma şansını kaybetti.

ANGE1 problemi sonrasında HellRaisers oyuncusu Özgür “woxic” Eker’den konuşulacak hareketler!

Takımın önemli oyuncuları arasında yer alan Türk oyuncu Özgür “woxic” Eker, maçında ardından Twitter hesabında bir takım düzenlemelere gitti. Twitter hesabında HellRaisers oyuncusu olduğunu belirten tüm yazılı ibareleri kaldıran oyuncu, takımın Steam grubundan da çıktı. Oyuncunun sergilediği bu hareketler ile birlikte Space Soldiers ekibine transfer olması da esporseverler tarafından bir çok kez dile getirildi.

woxic yaşanan olayların ardından bir de bu paylaşımı yaptı:

HellRaisers ise woxic’in takımdan ayrıldığı yönündeki iddiaları açık bir dille yalanladı.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor