Connect with us

VALORANT

Anna Donlon, VALORANT’ın geleceği hakkında açıklamalar yaptı – Yeni ajan yolda!

Her yıl altı ajan çıkarılması planlanıyor

anna donlon valorant yeni ajan

Riot’un FPS oyunu VALORANT’ın baş yapımcısı Anna Donlon, oyuna gelecek olan yeni özellikler hakkında oyuncularla bazı bilgiler paylaştı.

Donlon, paylaştığı videoda VALORANT’ın çıkışının ardından oyuncuları neler beklediğine dair açıklamalarda bulundu. Dikkat çeken bilgiler arasında oyunun ilk bölümü Kıvılcım’ın bitmeden önce bir yeni oyun modunun daha geleceği bulunuyor. Oyunun bölümlerinin altı ayda bir biteceğini, bu bölümlerin de “Kısım” olarak üçe ayrılacağını belirten Donlon’ın videosunda karşımıza çıkan aşağıdaki görsel ise “Acaba bir dahaki kısmın başlangıcında (bir ay sonra) yeni ajan mı geliyor?” sorusunu oyuncuların aklına soktu.

bölüm 1

Birinci kısımda oyuna gelen ajan Reyna iken ikinci kısımda gelmesi beklenen bir ajanın silüeti gözüküyor, üçüncü kısım ile ilgili bilgi ise henüz bulunmuyor. Donlon’ın açıklamalarını daha detaylı inceleyelim dilerseniz.

Rekabete Dayalı Mod & Yaşam Kalitesi

Rekabet modunu getirmenin zor olduğunu belirten Anna Donlon, bunu sonunda yaptıklarını söylemesinin ardından sonraki aylarda bazı kalite güncellemeleri geleceğinden söz etti. Bu güncellemelerin arasında molalar, teslim olma, maç bozma gibi özellikler bulunuyor. Donlon, oyunculardan gelen geribildirimleri göz önünde bulundurarak oyuncu deneyimini güzelleştirecek yenilikler, hata düzeltmelerinin geleceğini söyledi.

Bölümler & Kısımlar

Oyundaki sezon sisteminin altı ay sürecek, Kısım adı altında üçe bölünecek olan bölümlerden oluştuğunu belirten Donlon, bir sonraki büyük içerik güncellemesinin ikinci kısmın başında geleceğini söyledi. Kısımların iki ay sürdüğünü göz önünde bulundurursak bir sonraki büyük güncellemenin yaklaşık bir ay sonra geleceğini anlayabiliyoruz. İki bölümde toplam altı kısım bulunduğu için yılda altı adet yeni ajana sahip olması planlanan oyunda oyunculardan bu konu hakkından geri bildirim bekleniyor. Yeni harita gibi daha büyük güncellemelerinse bölüm başlarında gelmesi planlanıyor.

Oyun Modları

Anna Donlon, ekibin oyun modları konusunda geliştirme işlemini hızlandırdığını söyledi. Oyuncuların daha kısa bir oyun isteğini dikkate alan ekibin Spike’a Hücum modunu oyuna getirse de bunun henüz bir başlangıç olduğunu belirten isim, yeni mod gelme sıklığını tam olarak söylemese de ilk bölümün bitişine kadar bir modun gelme ihtimalini yüksek olarak nitelendirdi.

Oyuncu Davranışları

Hile konusunda ekibin başarısının iyi olduğunu söyleyen Anna Donlon, toksik oyuncular konusunda aynı başarıyı sergileyemediklerini kabul etti ve bu konuda oyuncuların yardımını istedi. Oyunun baş yapımcısı, sadece davranışlar üzerine yoğunlaşan bir ekip tuttuğunu ve bu ekibin çalışmasının meyvelerini de ilerleyen aylarda alacağımızı iddia etti. Sistemin daha da güçlenmesi için yeni veriye ihtiyacı olduğunu belirten yapımcı, oyunculardan rapor sistemini kullanmalarını istedi. Rapor sonuçlarının raporlayan oyunculara cevap olarak gitmesi için bir sistem üzerinde çalışıldığı, bu süre içinde de raporların oyuncuları banlamak için kullanıldığı belirtildi.

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş, doğma büyüme Trabzonlu bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VALORANT