Connect with us

Espor

Apex Legends’ta dünya rekoru: Turnuvası sırasında takım kill rekoru kırıldı

46 skor ile dünya rekoru kırdılar. Ancak bazı oyuncular bunu legal bir hileli yolla yaptıklarını iddia ettiler.

Apex Legends bu sefer bir dünya rekoru ile gündeme geldi. Code Red turnuvası sırasında bir takım “takım kill” rekorunu kırarak ismini duyurdu.

Code Red turnuvaları eğlecesi, yarışmaları ve heyecanıyla yurt dışında oldukça popüler durumda. Ancak bu eğlencenin yanında kimse bu turnuvaların birinde bir dünya rekorunun kırılmasını beklemiyordu.

Fazlasıyla beceri ve yetenek isteyen Apex Legends, takım olarak oynadığınızda da çok keyifli oluyor. TevDesertuk(Wraith), Fyzu(Octane) ve Wrugb(Bangalore) oyuncularından oluşan bir takım, eleme maçı sırasında şaşırtıcı bir sonuç elde ederek rakip oyunculardan tam 46 kişiyi öldürmeyi başardı. Üstelik bu kill’leri tek bir oyuncu almadı ve neredeyse eşit bir şekilde üç oyuncu arasında dağıldı.

Maç sonunda tvDesertuk 20, Wrugb 16 ve Fyzu 10 kill’e sahipti. Bu sonuçla beraber de takım kill’i olarak bu oyuncular dünya rekoru kırmış oldular. Ancak bu konu beraberinde bazı tartışmaları da getirdi. Çünkü bazı oyuncular, bu üç kişinin rakiplerinden bazılarını öldürdükten sonra takım arkadaşlarını kaldırmalarına izin verdiğini ve daha sonra tekrar öldürdüğünü dile getirdi. Bu şekilde fazla öldürme skoru aldıklarını belirten oyuncular, bunu yapmanın dışında bu tarz bir puan almanın başka bir yolunun olmadığını iddia ettiler.

Daha önceki rekor 41 skor ile kırılmıştı. İşte dünya rekorunun kırıldığı maçın tamamı:

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor