Connect with us

Güncel

Arcane 2 dalda Emmy adayı oldu!

Riot Games’in popüler dizisi Arcane 2 dalda Emmy ödüllerine aday gösterildi!

Arcane

Riot Games imzalı animasyon dizisi Arcane çıkışı ile başta League of Legends hayranları olmak üzere herkesi etkilemeyi başarmıştı. Netflix üzerinde yayın hayatına başlayan ve League of Legends evreninden Jinx, Caitlyn, VI gibi karakterlerin yer aldığı Arcane, 2019 yılında duyurulmuş ve 2021 yılında büyük bir ses getirerek çıkışını gerçekleştirmişti. 2. sezonu henüz yapım aşamasında olan Arcane henüz League of Legends ile tanışmamış pek çok kişinin oyuna adımını atmasını da sağlamıştı.

Bu başarılı çıkışı ile Riot Games için önemli bir marka haline gelen Arcane şimdi de Amerikan Televizyon Yapımları Ödülleri olan Emmy’de 2 dalda aday gösterilerek yeni bir başarıya imza attı.

Bu sabah açıklanan adaylar arasında kendisine 2 kez yer bulan Arcane’in adaylıklarının biri dizinin en öne çıkan yanı olan “Outstanding Animated Program” kategorisinde oldu. En İyi Animasyon Programı olarak adlandırılabilecek bu programda Riot Games’in başarılı dizisi Arcane türün en popüler örneklerinden Rick and Morty, What If… ve The Simpsons gibi isimlerin arasında aday oldu.

Arcane’in tek adaylığı ise En İyi Animasyon Programı kategorisinde olmadı. Başarılı dizi bunun yanında “Outstanding Sound Editing for a Comedy or Drama Series (Half-Hour) and Animation” kategorisinde de Love Death + Robots, Cobra Kai gibi güçlü rakipler ile birlikte aday oldu.

Hem Ses Tasarımı ve Düzenlemesi hem de En İyi Animasyon Programı dallarında aday olan Arcane bu adaylıkların ikisini de dizinin 6. bölümü olan When These Walls Come Tumbling Down bölümü ile kazandı.

Sizce Arcane adaylık kazandığı bu kategorilerde Emmy ödüllü bir dizi olabilecek mi? Yorumlar kısmında görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel