Connect with us

Espor

Arena of Valor International Championship 2021 şampiyonu Buriram United!

Arena of Valor International Championship 2021 şampiyonu olan Buriram United Esports, 400 bin dolarlık ödülü evine götürdü.

Arena of Valor International Championship 2021 şampiyonu Buriram United!

19 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen büyük final karşılaşmasının ardından Arena of Valor International Championship (AIC) 2021 turnuvasını kazanarak kupayı havaya kaldıran ve 400 bin dolarlık büyük ödülünü evine götüren takım Buriram United Esports oldu.

Kasım ayının sonlarında başlayan dünya şampiyonasında, sekiz bölgeden 14 takım turnuvayı kazanmak için kıyasıya mücadele etti. Bu yıl beşincisi düzenlenen AIC turnuvasında, geçen seneye göre iki katından fazla ödülle toplamda 1 milyon dolarlık ödül havuzu bulunuyordu. Turnuva kapsamında heyecanla beklenen MOBA espor mücadeleleri çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

Arena of Valor International Championship 2021 finali: V Gaming vs Buriram United Esports

Asya bölgesinin en iyi takımlarının yıl boyunca çeşitli etkinliklerde mücadele ederek katıldığı Arena of Valor International Championship 2021’de finalde Vietnamlı V Gaming ile Tayvanlı Buriram United Esports, 7 maçlık seride karşı karşıya geldi.

Uzun final serisinde Tayvanlı ekip ilk karşılaşmada galibiyete ulaşarak öne geçse de, rakibi sonraki 3 karşılaşmada arka arkaya kazanarak seride durumu 3-1’e getirdi. Serinin ilk karşılaşmasına öne geçen ekip, şaşırtan bir geri dönüş yaparak arka arkaya 3 galibiyet alarak seride durumu 4-3’e getirdi ve büyük ödülün sahibi oldu.

Arena of Valor International Championship 2021 sonrası yaptığı açıklamada Tencent Games Global’in Küresel Espor Merkezi Başkanı Bernd Gottsmann, “Arena of Valor tarihinin en iyisini olmaya aday olan 2022 rekabetçi sezonu yolculuğuna sizlerle birlikte çıkmak için sabırsızlanıyoruz. Umarım AIC’den siz de en az bizim kadar keyif almışsınızdır. Ayrıca yeni şampiyon Buriram United takımını kutluyorum – GGWP” sözlerine yer verdi.


İlginizi Çekebilir: 

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Batı Ligi Finalleri başlıyor!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor