Connect with us

Espor

Armut, VFŞL kariyerinin en çok öldüğü karşılaşmasını oynadı

1907 Fenerbahçe – Royal Youth karşılaşması Armut’un kariyeri adına kötü bir ilki de beraberinde getirdi. #VFŞL

Royal Youth‘un üst koridor oyuncusu İrfan “Armut” Tükek, Sezon 8 ve Sezon 9 itibarıyla Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi‘nde en çok öldüğü karşılaşmayı 2019 Sezonu’nun Yaz Mevsimi’nde oynadı. Takımının 1907 Fenerbahçe ile oynadığı karşılaşmada Ryze tercihi yapan oyuncu, karşılaşmayı 7 kez ölerek tamamladı. gol.gg’deki verilere göre, Armut’un lig kariyerinde en fazla öldüğü karşılaşma bu karşılaşmaydı.

2019 Yaz Mevsimi’nde ikinci haftanın açılış karşılaşmasında Royal Youth ile 1907 Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Ligin en çok merak edilen karşılaşmalarından biri olan bu karşılaşmada gülen taraf 1907 Fenerbahçe olurken, Armut’un skoru oyuncunun kariyeri adına bir ilkti. Rakip üst koridor Untara’ya bire birde de skor veren oyuncu, takımca da rakiplerine oranla daha düzensiz bir oyun ortaya koymalarıyla toplamda 7 kez siyah ekran ile karşı karşıya kaldı.

Armut’un daha önce 2019 Sezonu’nda en çok öldüğü karşılaşma takımının geçen mevsim Dark Passage ile oynadığı çeyrek final karşılaşmaydı. Bu serinin üçüncü karşılaşmasında Kennen tercihi yapan oyuncu, 6/5/8 oynamıştı. Bol skorlu geçen bu karşılaşmayı Royal Youth kazanmıştı ve serideki durumu 3-0’a getirerek adını yarı finale yazdıran ekip olmuştu.

Armut’un VFŞL kariyerinde en çok öldüğü karşılaşmalar şöyle:

  • 3/5/3, Cho’Gath, vs. Aurora, VFŞL Kış, 2018
  • 2/5/2, Ornn, vs. SuperMassive, VFŞL Kış, 2018
  • 5/5/5, Vladimir, vs. YouthCrew, VFŞL Yaz, 2018
  • 6/5/8, Kennen, vs. Dark Passage, VFŞL Kış Çeyrek Finali, 2019
  • 1/7/3, Ryze, vs. 1907 Fenerbahçe, VFŞL Yaz, 2019
hwa armut

Genç oyuncu, HWA döneminde ligimizin yükselen üst koridor oyuncuları arasında gösterilirken şimdilerde Türkiye’nin en iyi üst koridorları arasında kendine yer buluyor.

Royal Youth – 1907 Fenerbahçe karşılaşmasının özeti hemen aşağıda sizlerle.

VFŞL Yaz Mevsimi: 2. Hafta, 1. Gün Maç Sonuçları ve Özetleri

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor