Connect with us

Espor

Armut’lu Dignitas 2023 LCS Kadrosuna Jensen Ve Santorin’i Ekledi!

Dignitas 2023 sezonundan önce büyük sıçramalar yapıyor.

Dignitas

Dignitas’ın, League of Legends ekibinin bir sonraki rekabetçi sezona giderken orman ve orta koridoru tamamen değiştirecek iki hamle yaptığı bildiriliyor.

Bağımsız Lig muhabiri Brieuc Seeger’e göre, Dignitas’ın Cloud9 orta koridor oyuncusu Jensen ve Team Liquid ormancı Santorin ile 2023’te LCS sahnesinde yarışmak üzere anlaşmaya vardığı bildirildi.

https://twitter.com/LEC_Wooloo/status/1593453922169012224?ref_src

https://twitter.com/LEC_Wooloo/status/1593431100189294592?ref_src

Jensen’in Dignitas imzası, yedi yıllık emektarın kariyerinde Cloud9 ve Team Liquid dışında oynadığı üçüncü takım olacak. O ve Santorin, takımın Worlds gruplara ulaştığı 2021’de birlikte TL için oynadı. Armutla ilk o zaman karşılaşmılardı.

O sezonun ardından Jensen, Liquid için üç sezon oynadıktan sonra 2022’ye gelirken bir sezon takımsız kaldı. 2022 LCS Spring Split’e katılmadı.

Jensen, geçen yaz Cloud9’a dönüşünde bir sezon oynadı ve takıma son üç sezondaki üçüncü LCS şampiyonluğunu hemen getirdi. Jensen ve Cloud9 , bu yılki Dünya Şampiyonası’nda grup aşamasını geçemezken, Santorin ve Liquid turnuvaya hiç ulaşamadı.

Dignitas, bu sezon dışında bundan başka birkaç hamle yapıyor ve hem Jensen hem de Santorin’i getirme hamlesi onları anında LCS’nin en iyi takımlarından biri haline getiriyor. Bu haftanın başlarında DIG’in MAD Lions yıldızı Armut ile de anlaşmaya vardığı da bildirildi.

Ligin küresel sözleşme veri tabanına göre, takımın başlangıçtaki alt koridoru ikilisi Spawn ve Biofrost’un 2023 sezonunun sonuna kadar DIG ile sözleşmesi devam ediyor.


BBL Esports yeni sezon VALORANT kadrosunu duyurdu

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor