Connect with us

Espor

Henüz çıkmadan turnuva düzenlemek mi? Artifact hızlı başladı!

Henüz çıkmadan turnuva düzenlemek: Artifact hızlı başladı!

Daha çıkmadan büyük sükse yapan Artifact ilk turnuvası ile de dikkat çekti. Daha oyun piyasa sürülmeden ilk profesyonel turnuvasının olması ise çoğu insanı şaşırttı. Daha önceden seçilmiş, beta kodları sahibi 32 CCG(toplanabilir kart oyunu) oyuncusunu bir turnuvada topladılar. WePlay! Artifact Mighty Triad: Strength turnuvası ödülü ise 10 bin dolar.

Turnuvayla merhaba

Turnuvaların ve şampiyonaların rekabetinin oyunu daha iyi tanıtacağı düşünülmüş ve böyle bir etkinlik ortaya çıkmış. Açıklamalarında “Zaten tüm dünyaya güçlerini göstermiş 32 CCG oyuncusunun mevcut becerileriyle ve hisleriyle bu oyuna hızlıca adapte olup heyecanı doruklarda hissetmeniz için bu turnuvada boy gösterecekler.”

Turnuvada kimler var?

Hearthstone, Magic the Gathering ve Gwent’den tanıdığımız yüzler bulunmakta. Dog, David Caero, Fr0zen, Frank Zhang,Pavel, Pavel Beltukov ve Amaz, Jason Chan gibi ünlü yayıncı ve oyunculardan oluşan turnuvada 30 kişi belirlenmiş durumda. Kalan 2 kişinin kim olacağını ise henüz belli değil.

Turnuva hakkında düşünceler

Artifact bazı Türk CCG yayıncılarından hiç artı puan almazken, bazı yayıncılar ise oyun hakkında iyi düşüncelere sahip. Hem yayıncı hem de esporcu olan Fujitora oyun hakkında olumlu düşüncelere sahip olsa da turnuvanın davetiye usulü olmasını saçma bulduğunu açıkladı. Alfa kodu olanların davetiye aldığını belirten şampiyonumuz adaletsizlik olduğunu düşünüyor. Artifact oyununda da profesyonel olmayı düşünen Fujitora bugün şöyle bir tweet attı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor