Connect with us

Espor

Fortnite espor üniversite bursu veriliyor

Dünyada ilk kez Fortnite espor üniversite bursu verilecek.

Dünyanın ilk Fortnite eğitim bursu!

Ashland Üniversitesi kısa bir süre önce üniversiteler arası espor dünyasına adımını attı. Ayrıca dotesports‘ta verilen bilgilere göre, Fortnite: Battle Royale üniversite bursu veren ilk üniversite olarak büyük bir adım atmış oldu.

Ashland Esports baş antrenörü Josh Buchanan konuyla ilgili açıklamasında; “Fortnite hem profesyonel hem de sıradan oyunculara hitap ediyor. Yeteneklerini daha rekabetçi bir alanda sergilemek isteyen oyuncular için bu olanağı sunmaktan heyecan duyuyoruz. Fortnite, oyuncuların yaratıcı, yenilikçi ve yeteneklerine hakim olmalarını sağlayan bir ortam yaratıyor.” diyerek, bir oyunun ne kadar önemli olabileceğini bizlere bir kez daha göstermiş oldu.

Büyük bir maddi destek sağlanacak

Espor bursu aslında şubat ayında , Ashland Üniversitesinin bir espor arenası ve öğrencilerin idman yapabilecekleri bir alan oluşturma planlarına başladıklarında açıklanmıştı. Burs programı kapsamında, Ashland Üniversitesini temsil eden bir takım için yarışacak oyunculara ise 4,000 dolarlık burs sağlanacak.

Üniversitenin amacı, düzenli olarak turnuvalara katılıp, ligde boy gösterecek  dört kişilik sağlam bir Fortnite ekibi oluşturmak. Henüz Fortnite için bir üniversite ligi olmamasına rağmen, baş antrenör Buchanan gelecekte böyle bir ligin kurulacağına inanıyor.

Burs başvuruları başladı

Eğer Birleşik Devletler sınırları içerisinde yaşıyorsanız ve bu bursa başvuruda bulunmak istiyorsanız,  Esport Prospective Student Athlete Recruitment Form’unu doldurmanız gerekiyor. Başvurudan sonra Ashland baş antrenörü size bir email gönderecek ve gerekli açıklamaları yapacak.

Fortnite espor sahnesinde çok yeni, taze bir konumda fakat bu popüler oyunun geleceği gerçekten çok parlak görünüyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor