Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Astralis bu kez de gözünü MAD Lions oyuncusu Bubzkji’ye dikti!

Astralis bu kez de gözünü MAD Lions oyuncusu Bubzkji’ye dikti!

Astralis bu kez de gözünü MAD Lions oyuncusu Bubzkji'ye dikti!

Uzun süre CS:GO sahnesini domine eden ve 4 Major şampiyonluğu ile rekoru elinde tutan Astralis’te Mayıs ayında ilginç şeyler yaşanmıştı. Takımın başarısının arkasındaki en büyük etken olan kaptan Lukas “gla1ve” Rossander’in sağlık sorunları nedeniyle oyuna ara verdiği ve kadroda geçici olarak yedeğe çekildiği duyurulmuştu.

Tecrübeli kaptanın yeri ise, takıma altıncı olarak henüz katılan AWP oyuncusu Jakob “JUGi” Hansen ile doldurulmuştu. Bu olayın şoku henüz atlatılamamışken Danimarka devinde ikinci şok dalgası da gelmişti. “Clutch kralı” olarak tanınan Andreas “Xyp9x” Højsleth, oyuna bir süre ara vermek istediğini açıklamış ve kadroda yedeğe çekilen ikinci oyuncu olmuştu.

Xyp9x ve gla1ve’den mahrum kalan Astralis ise bu boşluğu JUGi’nin yanı sıra daha önceden anlaştığı Patrick “⁠es3tag⁠” Hansen ile doldurdu. Fakat bu iki değişiklik, takımın neredeyse tüm oyuncularının değişmesinden farksızdı. Yıllardır kadrosunda değişiklik yapmayan Danimarka devi, bu ilginç değişikliklerin ardından HLTV.org sıralamasında 11. sıraya kadar düştü.

Yeni ortaya çıkan haberlere göre Astralis, bu kez gözünü MAD Lions’un 22 yaşındaki oyuncusu Lucas “⁠Bubzkji⁠” Andersen’e dikmiş durumda. İddiaya göre iki takım arasındaki görüşmelerde sona gelinmiş durumda. Herhangi bir problem çıkmaması halinde Bubzkji, önümüzdeki haftalarda başlayacak olan ESL One Cologne 2020’de Astralis kadrosunda mücadele ediyor olacak.


 

İlginizi çekebilir:

Lekr0’nun kaderi ne olacak? İsveçli yıldızın yeni durağı neresi?

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive