Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Astralis’in düşüşü başlıyor mu? Danimarkalılar fnatic karşısında mağlup!

Astralis’in düşüşü başlıyor mu? Danimarkalılar fnatic karşısında mağlup!

Astralis'in düşüşü başlıyor mu? Danimarkalılar fnatic karşısında mağlup!

Takımların ESL One Rio Major 2020 yolunda mücadele ettiği ESL One: Road to Rio Europe tüm hızıyla devam ediyor. A grubu karşılaşmalarının oynandığı bu günde Danimarka devi Astralis ile İsveç ekibi fnatic karşılaştı. ESL Pro League’in son şampiyonu fnatic, Astralis’i bir kez daha mağlup etmeyi bildi.

Uzun süredir kazanan takım kimliğini kaybetmiş olan Astralis, ESL Pro League Season 11 Europe‘ta da ikinci aşamada fnatic karşısında mağlup olmuş ve turnuvayı üçüncü olarak tamamlamıştı. Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan fnatic ise eski günlerini hatırlatmış ve İsveçli taraftarları oldukça mutlu etmişti.

Bugün ESL One: Road to Rio’da yeniden karşı karşıya gelen fnatic ve Astralis, BO3 formatındaki seriye Train haritasında başladı. CT tarafında üstünlüğü ele alan fnatic, 16-9 ile ilk harita puanını elde etti. Rakibinin seçtiği haritada kazanan İsveçliler, kendi seçtiği Inferno haritasında ise uzatmalarda 19-16 ile kaybetti.

1-1 ile seride eşitliği yakalayan Lukas “gla1ve” Rossander kaptanlığındaki Astralis, son harita Overpass’te ise rakibine daha fazla direnemedi. İlk yarıda CT tarafında olan ve devreyi 11-4 ile kapatan fnatic, ikinci yarıda zorlansa da 16-12 ile galip gelmeyi bildi ve 2-1 ile Astralis’i devirmeyi başardı.

2020 yılında şampiyonluk yüzü göremeyen Astralis ise akıllarda soru işaretleri yaratmaya başladı. Herkesin aklına gelen soru ise şu: “Danimarka devinin düşüşü başlıyor mu?”

 


 

İlginizi çekebilir:

Ninjas in Pyjamas’ın gençleri, yaşlı kurtları devirdi!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive