Connect with us

Espor

Astralis Group, 2019 yılında 5 milyon dolar zarar etti

Origen, Astralis ve Future FC’nin sahibi olan Astralis Group, 2019 yılında 5 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı.

Danimarkalı espor organizasyonu Astralis Group, Kasım 2019’da halka açılmış ve bunu sahnede yapan ilk ekip olmuştu. Organizasyon ilk yıllk raporunu duyurdu ve 2019’da net gelirinin 7.1 milyon dolar olduğunu, aynı zamanda 5 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı.

Astralis Group 2019 yılında kurulmasına rağmen organizasyonun aktiviteleri 2016 yılına kadar dayanıyor. Şu anki co-Ceo ve COO Nijolaj Nyholm ile Jakob Lund’un RFRSH’i kurmasıyla birlikte organizasyon Astralis, Origen, Heroic ve Godsent gibi espor takımlarına sahip olmasının yanı sıra BLAST Pro Series adında turnuva da düzenlemişti. Ağustos 2019’da kurulan yeni organizasyonun ana odağı ise Astralis ve Origen oldu.

Organizasyonun şu anda Counter Strike: Global Offensive’te mücadele eden Astralis, League of Legends takımı Origen ve FIFA takımı Future FC olmak üzere üç farklı ekibi bulunuyor.

Astralis, 2019 yılında katıldığı turnuvalardan 5.7 milyon dolar kazandı ve organizasyonun gelirinin %81’ini getirdi. Takımın gideri ise 6.5 milyon dolardı. CS:GO ekibi toplamda 728 bin dolar zarar etti.

Yıldızlardan oluşan Astralis CS:GO takımı 2019’da üst üste üçüncü CS:GO Major’ını ve toplamdaki dördüncü Major kupasını kazandı. Ekip toplamda geçtiğimiz yıl altı turnuva zaferi elde etti.

Organizasyonun League of Legends takımı Origen ise geçtiğimiz yıl 1.2 milyon dolar gelir elde ederken 3.2 milyon dolar harcama yaptı. Ekip böylelikle 2 milyon dolar zarara sebep oldu. Origen geçtiğimiz yılı ikinci olarak tamamlamıştı.

FIFA takımı Future FC ise Ekim 2019’da kuruldu ve 204 bin dolar elde etti. Takım sadece 58 bin dolar harcadı ve organizasyonun 146 bin dolar kar etmesine sebep oldu.

Organizasyonun birçok global ve yerel markayla da işbirliği içinde olduğunu, bu markalar arasında Jack & Jones, Unibet, Secretlab, Turtle Beach, Logitech, OMEN by HP, Nocco, Synsam ve Audi’nin yer aldığını belirtelim.


İlginizi çekebilir:

TFT mobil, Mağaza olmadan çıkış yapacak

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Espor