Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Astralis, IEM Global Challenge 2020’nin ilk finalisti oldu!

.@AstralisCS IEM Global Challenge 2020 yarı finallerinde karşılaştığı Natus Vincere’yi seride 2-0 mağlup ederek, büyük finale yükselen ilk takım oldu.

Astralis, IEM Global Challenge 2020 yarı finallerinde karşılaştığı Natus Vincere‘yi seride 2-1 mağlup ederek, büyük finale yükselen ilk takım oldu.

https://twitter.com/AstralisCS/status/1340367679190937601?s=20

Büyük finale yükselecek olan ilk takımın belli olacağı serinin ilk haritası Danimarkalı ekibin seçtiği Inferno oldu. İlk yarı süresince oyuna dahil olmakta zorlanan ve rakibini bir adım geriden takip eden bir NaVi seyrettik. Astralis bu durumu etkili bir şekilde kullandı ve ilk yarıyı 10-5 skor avantajı ile önde kapattı. Fakat bu durum fazla uzun sürmedi. Maçın ikinci yarısına da kaybettiği round’lar ile başlayan NaVi, oyuna tekrardan dahil oldu ve skoru 15-13’e kadar getirmeyi başardı. Danimarkalı ekip, skorun 15-11 olmasının ardından oynadığı üçüncü maç sayısını kazandı ve haritanın sonucunu 16-13 olarak belirledi.

Serinin ikinci maçı NaVi’nin seçimi olan Nuke haritasında oynandı. İki takım da ilk yarı süresince dengelerin sürekli taraf değiştirdiği bir oyun oynadı. İkinci yarıda ise Danimarkalı ekip sadece 1 round kazanırken, NaVi yakaladığı galibiyet serisi ile haritayı 16-9 önde kapattı.

Turnuvanın ilk büyük finalisti iki takımın da en sona bıraktığı Train haritasında belli oldu. Serinin ikinci haritasında da olduğu gibi iki takımın da birbirine üstünlük kuramadığı bir ilk yarının ardından, ilk yarı sonucu 8-7 Astralis lehine oldu. İkinci yarıya etkili bir şekilde başlayan Danimarkalı ekip, sadece 4 round kaybettiği ikinci yarıyı 16-11 önde kapatarak turnuvanın ilk büyük finalisti oldu.

Astralis’in IEM Global Challenge 2020 büyük finalindeki rakibi, XANTARES’li BIG ve Liquid arasında oynanacak olan yarı final serisinin kazananı olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive