Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Astralis yaklaşık 16 milyon dolara satıldı!

Astralis yoluna artık kendi markasıyla devam edecek.

CS: GO devi Astralis’in sahibi RFRSH şirketi markasını yaklaşık 16 milyon dolara yaptığı bir anlaşma ile sattı. Haberi ortaya çıkartan TV 2 Sports’a göre yaklaşık maliyet 10-15 milyon Euro arasında.

Astralis ve Origen satıldı!

Önümüzdeki hafta tamamlanması beklenen bu satış işlemi öncesinde hiçbir dedikodu ortaya çıkmamıştı. Son dönemde eski performansını kaybeden ekip turnuva şampiyonluklarına hasret kalmıştı. Ancak yine de CS: GO’nun en iyi takımları arasında ilk üç sıraya koyulan Astralis, sahibi RFRSH tarafından satıldı. RFRSH, Astralis dışında daha birçok espor takımının ve organizasyonun da sahibi konumunda.

Yeni şirketin adı Astralis Group olacak ve CEO’su olarak daha önce de takımın başında olan RFRSH şirketinin CEO’su Nikolaj Nyholm görevinden istifa ederek yeni oluşumun başına geçecek. Astralis’in yanında Origen de satılan takımlar arasındaki yerini aldı. Yine aynı firma bünyesinde bulunan Origen, Astralis ile beraber satıldı.

Daha önce Dexerto tarafından ortaya çıkartılan bir mailde RFRSH şirketinin sahibinin Liquid’in Dünya Sıralaması’nda 1. sıraya yükselmesinin takım ve topluluk üzerinde olumsuz etkileri olduğunu yazdığı ortaya çıkmıştı. Ayrıca şirketin 2020 yılında kendi profesyonel ligini kurmayı amaçladığı da mail içerisinde yer alıyordu.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive