Connect with us

Espor

ASUS ROG Winter 2019 CS: GO turnuvasında şampiyon ENCE oldu

allu’nun yıldızlaştığı ASUS ROG Winter 2019 finalinde kazanan taraf ENCE oldu.

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenen ASUS ROG Winter 2019 CS: GO turnuvasının şampiyonu Finlandiyalı ENCE oldu.

Beşi Finlandiya’dan, biri Almanya’dan olmak üzere toplam 6 takımın mücadele ettiği turnuvada finale kalan ekipler allu’lu ENCE ve HAVU oldu. 2 Şubat tarihinde TSİ 23.15’de başlayan final serisi bo3 formatında oynandı. HAVU, final serisinin ilk haritası olarak Dust2’yi seçti. İlk yarıyı 8-7 geride kapatan ENCE, ikinci yarıda öne geçmeyi bildi ve maçtan 16-14 galip ayrıldı. Seriyi 1-0’a getiren ENCE, ikinci harita olarak Train tercihinde bulundu. Bu harita ise diğerine göre çok daha kısa sürdü. İlk yarıyı 13-2 önde kapatan ENCE, ikinci yarıda da herhangi bir sürprize izin vermeyerek maçtan 16-2 galip ayrıldı. Seriyi 2-0’a getiren ENCE, ASUS ROG Winter 2019 turnuvasında şampiyonluğunu ilan eden taraf oldu.

ENCE’in yıldızı Aleksi “allu” Jalli, sergilediği performansla final serisine damga vurdu ve HLTV.org’da maçın en iyi oyuncusu olarak seçildi. 27 kez ölmesine rağmen tam 44 kez öldüren allu, 1.50 rating elde ederek en çok rating elde eden isim oldu. Maçtaki en düşük ratingi ise HAVU takımından Lasse “ZOREE” Uronen aldı. 18 kez öldüren ve bunun karşılığında tam 37 kez ölen ZOREE, 0.62 ratingde kaldı.

 

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor

error: İçerik kopyalanmasına izin veremiyor.