Connect with us

LoL

Aurora vs BAU Supermassive: Sama’lar Karşı Karşıya

Riot Games

Türkiye Büyük Finali yolunda takımlar çarpışmaya devam ediyor ve 5-6 Ağustos tarihlerinde oynanan çeyrek final maçlarının oynanmasıyla yarı finalde karşılaşacak takımlar belli olmuş durumda.

Yarı finalde 1907 Fenerbahçe, Crew Esports’la mücadele edecek. Yarı finalde karşılaşacak diğer iki takımsa Aurora ve Supermassive. Aurora ve Supermassive’in eşleşmesi aslında iki eski dostu, Sama’ları da karşı karşıya getirecek. Aurora’nın nişancısı Ruve Sama ve BAU Supermassive’e yeni katılan destek Rogu Sama bu yarı finalde birbirlerini alt etmek için mücadele verecekler.

 

Her şey Oyunhizmetleri Espor’da başladı

Ruve ve Rogu’nun hikayesi geçtiğimiz senelerde Oyunhizmetleri takımının bünyesinde birlikte oynamalarıyla başlamıştı. O zamanlar çok iyi bir sinerji yakalayan ikili takımı üst sıralara taşımayı başarmıştı. Rogu yakalıyor Ruve öldürüyor Oyunhizmetleri peş peşe galibiyetler kazanıyordu. İkilinin arasındaki dostluğun temelleri o zamanlar atılmıştı.

 

Beşiktaş’la yükseliş

Takımın isim hakkının Beşiktaş tarafından satın alınmasıyla takım bambaşka bir kimliğe ve havaya büründü. Takım oyuncuları birbirlerine daha çok ısındı, aralarındaki uyum doruk noktasına ulaştı. Ruve’li ve Rogu’lu Beşiktaş ligin en büyük şampiyonluk adaylarından biri haline geldi. Her ne kadar DP’yi devireseler de, isimlerini altın harflerle Şampiyonluk Ligi’ne yazdırmışlardı.

 

İç karışıklıklar

Aradan belirli bir süre geçtikten sonra takım içindeki Türk oyuncularla yabancı oyuncular arasında çok büyük anlaşmazlıklar patlak vermeye başladı. Bir yanda Ruve ve Rogu, öteki yanda da Xyraz ve Rawbin IV’in birbirlerine girmesi takım içindeki büyük denge ve uyumu yerle bir etti. Bu süreçte Immortoru elinden geldiğince tarafsız davranmaya çalıştı.

 

Beşiktaş’ın düşüşü

Bu sıkıntılar yaşanırken takım da büyük bir hızla ligin sonuna doğru yolculuğa çıktı. Geçen senenin en büyük şampiyon adayı olan takım her maç korkunç oynuyordu. Tek varlık gösteren isim Immortoru’ydu. Ligin ilerleyen haftalarında Xyraz ve Rawbin IV’le yollarını ayıran organizasyon lig düşmekten kurtulamadı.

 

İkili bu sefer yarı finalde karşı karşıya

Ligin başında isimlerinin sonlarına “Sama” ekleyen ikili bu sefer TBF yolunda yarı finalde karşı karşıya gelecek. Bir tarafta Aurora’nın parlayan yıldızı, asi nişancısı Ruve Sama diğer yanda da Tolerant’ın yerine Supermassive’e katılan tecrübeli destek Rogu Sama olacak.

 

Aurora çok formda

Ligin başından beri “en büyük taktik taktiksizliktir” sloganıyla yola devam eden Aurora şu aralar ligin en formda takımlarından. Her maç izleyenlere bolca “Clown Fiesta” yaşatan takım, alt koridorda iyi bir sinerji yakalamış durumda. Orta koridorda GodBro’nun da performansının yükselişi, mavi siyahlıları şampiyonluğun en büyük adaylarından biri haline getirdi. Bu arada GodBro da Aurora takımında bulunan başka bir “Sama”, unutmadan ekleyelim.

 

BAU Supermassive eski günlerini arıyor

Ligi ikinci sırada tamamlayan takım düşük performansın önüne geçebilmek için son haftalarda Tolerant’ı yedeğe çekmiş ve Galakticos takımından Rogu Sama’yı destek rolüne getirmişti. Dumbledoge’un takımdan ayrılmasıyla performans düşüklüğü yaşayan takım eski günlerine geri dönmek istiyor. Bütün bunlara rağmen takımın ligi 2. sırada bitirdiğini unutmayalım. Supermassive hala TBF’nin en büyük şampiyonluk adaylarından bir tanesi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL