Connect with us

LoL

Avrupa’nın En İyisi G2 Esports!

On iki haftalık zorlu lig maratonunun ardından 2017 EU LCS Yaz Mevsimi şampiyonu belli oldu. Paris AccorsHotels Arena’da gerçekleşen büyük finalde galip gelen taraf ezici bir üstünlükle G2 Esports oldu.

Lig aşamasında B grubunu ikinci ve üçüncü sırada tamamlayan G2 Esports ve Misfits, play-offlara en iyi hazırlanan takımlar oldu. Çeyrek ve yarı finalleri 3-0, 3-1 gibi skorlarla geçmeyi başaran takımlar büyük finalde karşı karşıya geldiler. Analistler ve oyuncular tarafından finale yakışır zorlu bir mücadele beklenirken G2 Esports, Misfits’e vadiyi dar etti.

Üç büyük lig finalinde Cho’Gath tercihi yapan takım yenilmedi!

Seriye harika bir başlangıç yapan G2 Esports, tüm koridorlarda Misfits’e karşı üstünlük sağladı. Perkz’in 5/1/2’lik LeBlanc performansı ise izlenmeye değerdi. 38 dakika sonunda rakip takıma sadece iki skor veren G2, kontrollü bir oyunla haritanın her alanında kusursuz oynadı. Serinin ikinci maçında da Perkz sazı eline alan oyuncu oldu. Maç boyunca global görevleri ve takım savaşlarını daha doğru uygulayan G2 Esports, yine ezici bir üstünlükle galip geldi. 10/2/2’lik Lucian performansıyla Perkz yine maça damgasını vurdu.

Üçüncü maça iki taraf da daha kontrollü başlamayı tercih etti. Oyunun erken aşamasında kulelerde ve skorda Misfits önde olmasına rağmen ilerleyen aşamada G2 Esports yine kontrolü eline aldı. Takım kompozisyonunu serinin her anında daha doğru kullanan G2, takım oyunuyla galip gelerek büyük finali 3-0’la sonlandırdı.  Baron çevresinde gerçekleşen takım savaşları serinin kaderini belirledi.

Ayrıca ilginç bir istatistik gözlere çarptı. LPL, EU LCS ve TŞL finallerinde Cho’Gath seçimini yapan hiç bir takım mağlubiyet yüzü görmedi.

Böylelikle Avrupa’nın en iyisi olduğunu kanıtlayan G2 Esports, 80,000€ ödülü de kasasına ekledi. Öte yandan iki takımın da Worlds 2017’ye katılmayı garantilediğini belirtelim.

Yedi yıl boyunca laboratuvar ve hemşirelik eğitimi almasına rağmen tercihini tutkusunu yitirmediği eSpor'dan yana kullanan Serkan, en güncel içeriklerini Playerbros takipçileriyle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL