Connect with us

LoL

Ayrı düşen iki ruh: Senna’nın hikayesi

League of Legends’ın yeni eklenecek karakterini tanıyalım.

Oyuna gelen yeni güncellemeler ile hayranlar arasında oyuna eklenecek bir sonraki şampiyonun Senna olacağına dair söylentiler hızla yayıldı. Söylentiler kulaktan kulağa aktarılırken Riot Games de oyuncuların teorilerinde haklı olduklarını açıkladı. Oyuna eklenecek bir sonraki şampiyon olan Senna’nın hikayesine gelin bir göz atalım.

Senna ve Lucian bu dünyaya kötülük ile savaşmak için gönderilmiş ve birbirleri için yaratılmış iki savaşçıydı. Sahip oldukları kadim güçler ile donatılmış silahları da tıpkı ruhları gibi birbirlerinin eşleriydi. Yaşayan ölüler ile amansız bir mücadele içinde olan bu iki eş ruh ihtiyaçları olan gücü birbirlerinde buluyorlardı. Kararlılık ve korkusuzlukları ile tehlikeye atılmaktan çekinmeyen bu kahramanların kaybetmekten korktukları yalnız tek bir şey vardı: birbirleri.

Yıllar boyunca bıkmadan Runterra topraklarını kötülükten arındırmak için çalışan ikili bunu büyük ölçüde başardılar da. Adları masumlar arasında övgü ile anılırken kötü güçler ikilinin adlarını duyduklarında geldikleri karanlıklar arasına saklanmak için kaçışıyorlardı. Senna, ruh eşi Lucian ile birlikte üstlendiği görevi yerine getirmekten bir an olsun korkmadı. Ta ki ruh koleksiyoncusu ile karşılaşana dek…

Senna karşılaştıkları tüm kötülüklerin üstesinden gelmeyi eşi Lucian’ın da yardımıyla bir şekilde başarmıştı. Ancak bu kez ikilinin karşısında daha önce hiç karşı karşıya kalmadıkları güçte bir rakip vardı. Tüm bunlara rağmen ikili birbirlerinin gözlerine son bir kez bakarak savaşa atıldılar. Kötülüğün boyutu ne olursa olsun onu yenmek için yemin etmiş ikili, ruh koleksiyoncusu Tresh ile çetin bir savaşa giriştiler.

Savaş tüm dehşeti ile devam ederken ikili kadim güçlerle donatılmış silahları ve birbirlerinden aldıkları güçle çatışmaya devam ediyorlardı. Ta ki kötülük gerçek yüzünü gösterene kadar… Tresh beklenmedik bir anda yaptığı hamle ile savaşın seyrini değiştirdi. Ruh koleksiyoncusu için Senna’nın genç ve iyilik ile dolu ruhu bulunmaz bir nimetti. Senna’nın ruhuna sahip olmak için yanıp tutuşan Tresh feneri ile güzel kadına doğru atıldı. Senna savuşturamadığı bu saldırı karşısında olacakları yalnız tahmin edebilirdi. Son bir kez eşi Lucian’ın gözlerine bakan Senna artık Tresh’in feneri içindeki hapis bir ruha dönüşmüştü.

O an için tüm olayları acı içinde izlemekten başka elinden bir şey gelmeyen Lucian’ın artık tek bir amacı vardı. Tresh’i alt ederek fenerinde tutsak ettiği güzeller güzeli eşini kurtarmak için kendi kendine yemin etti. Kendisininkine eş olan Senna’nın silahını da alarak kötülüğe karşı olan mücadelesini sürdürmeye devam eden Lucian bu zamana kadar yalnız Senna’yı geri getirebilme umudu ile yaşıyordu. Tresh ile son bir ölüm kalım mücadelesine çıkan Lucian eşi Senna’yı kurtarmayı nihayet başardı. Bakalım iki şampiyonun hikayeleri bundan sonra nasıl şekil alacak?

5 yaşından beri oyun oynuyor, bunun son birkaç senesinde de oynadığım oyunlar hakkında yazıyorum. Yarı zamanlı öğrenci, tam zamanlı sıradan insan.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL