Connect with us

Espor

Bahadır “Japone” Çolak aldığı şaşırtan kararı duyurdu

NASR Esports’un destek rolündeki oyuncusu Japone, aldığı yeni kararı açıkladı.

Bahadır "Japone" Çolak aldığı şaşırtan kararı duyurdu

Türkiye League of Legends sahnesinin sevilen ve tanınmış isimlerinden biri olan destek oyuncusu Bahadır “Japone” Çolak, kariyeri hakkında aldığı şaşırtan kararı duyurdu. 2021 yılının ocak ayından beri NASR Esports forması giyen oyuncu, Sihirdar Vadisi’nde artık başka bir rolde boy gösterecek.

Takımı NASR Esports ile birlikte Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimini 5-6. sırada bitiren Çolak, aldığı yeni kararı 18 Nisan Pazartesi günü TwitLonger üzerinden yaptığı bir açıklama ile duyurdu.

Bu kararı uzun bir düşünme sürecinin ardından aldığını belirten oyuncu, “Çok sevdiğim oyunculuğu bırakıp, daha verimli olduğuna ve tüm potansiyelimi yansıtabileceğime inandığım koçluk pozisyonuna geçme kararı aldım.” dedi.

Japone: “Yeni başlangıç için çok hevesli ve heyecanlıyım”

Sevilen isim, açıklamasının devamında profesyonel oyunculuğu bırakıp koçluğa geçme kararı hakkında “Yedi yıl süren profesyonel oyunculuk kariyerimde edindiğim tecrübelerimi, oyun bilgimi ve iletişim becerimi bu yolla çok daha fazla katkı sağlayarak aktarabileceğime inanıyorum. Bu yeni başlangıç için çok hevesli ve heyecanlıyım. Oyuncu olarak bu zamana kadar beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Japone kendisini destekleyen herkesin haricinde NASR Esports Genel Menajeri Berk “Uberq” Uyguner ile Fenerbahçe Esports Genel Menajeri Emre Aksoy’a ayrıca teşekkür etti.


İlginizi Çekebilir:

LPL 2022 Bahar Mevsimi’nin ilk finalisti RNG!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor